Vijesti Sport Fudbal: Tekstilac ispustio prednost

Fudbal: Tekstilac ispustio prednost

0

Tekstilac je u 12. kolu Prve lige Republike Srpske na gostovanju u Gradišci upisao četvrti poraz ove sezone.

Derventski prvoligaš je do prednosti došao već u 3. minutu, kada, nakon kontra-napada, mrežu domaćina pogađa Duspara. Kozara je odličnu priliku za izjednačenje propustila desetak minuta kasnije kada je iskusni kapiten Plisnić uspio da odbrani udarac Glišića sa “bijele tačke”. Ipak, pet minuta prije kraja prvog dijela Glišić se iskupio za promašaj jer je, nakon odlične solo-akcije, donio izjednačenje svojoj ekipi.

Svega dva minuta u nastavku bilo je potrebno domaćoj ekipi da dođe do prednosti i, ispostavilo se, nova tri boda. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Vladimir Kremenović, a ekipa Kozare imala je potom još nekoliko dobrih prilika do kraja utakmice.

Tekstilac je do sada sakupio 14 bodova i zauzima osmu poziciju na tabeli.

U narednom kolu “krojači” dočekuju banjalučki Borac.

Prva liga RS, 12. kola: FK Kozara – FK Tekstilac (0:1). Gradski stadion u Gradišci. Sudija Jovo Karić iz Trebinja. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Đuričić (od 86. Eminović), Maksimović, Duspara (od 55. Brković), Susaković (od 26. Vukadinović), Ćorić, Komlenović, Kukić, Simić. Trener: Igor Janković.