Vijesti Sport Fudbal: Treća pobjeda u nizu, Tekstilac srušio i Slogu

Fudbal: Treća pobjeda u nizu, Tekstilac srušio i Slogu

0

Tekstilac je savladao minimalnim rezultatom favoruzovanu Slogu u 20. kolu Prve lige Republike Srpske. Zahvaljujući trijumfu “krojači” su se uključili u borbu čak i za plasman među najboljih šest ekipa.

Gosti u prvom dijelu nisu uspjeli iskoristiti blagu terensku inicijativu, a osim dalekometnog pokušaja Arnautovića, najbolju priliku imali su u 35. minutu preko Macanovića koji je iznenada ostao usamljen u srcu kaznenog prostora, ali je prebacio Plisnićev gol. Odmah u narednom napadu Tekstilac je uzvratio, ali udarac Stanića sa 18 metara bio je lak plijen za golmana Bodirogu.

Tekstilac je u nastavku zaigrao mnogo dinamičnije na krilima rezerviste Duspare. Mladi ofanzivac prvo je nakon solo-prodora zaprijetio iz teške situacije, da bi nakon sat vremena igre izborio udarac iz ugla. Centaršut Stanića na drugu stativu u “vatru” vraća Ćorić, a loptu sa pet metara u gol proslijeđuje novajlija Despotović. Gosti kreću angažovanije, ali jedan opasan sudarac Macanovića sa distance sjajno brani Plisnić u 65. minutu, da bi desetak minuta kasnije silovitim udarcem stativu zatresao Matović. To je bilo više-manje sve od gostiju, tako da se rezultat nije mijenjao.

Već u srijedu “krojači” gostuju u Zvorniku, u jos jednoj veoma važnoj utakmici.

Prva liga Republike Srpske, 20. kolo: FK Telkstilac – FK Sloga GC 1:0 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 300. Sudija: Butulija Danko iz Trebinja. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, Despotović, Jolović, Đuričić, Radoja, Reljić (od 50. Duspara), Stanić (od 75. Simić), Đorđević (od 83. Đekić), Perić.