Vijesti Sport Futsaleri Dervente osigurali finale doigravanja za Prvu ligu poslije drame na terenu...

Futsaleri Dervente osigurali finale doigravanja za Prvu ligu poslije drame na terenu i tribinama

0

Futsaleri Dervente plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Druge lige Republike Srpske u futsalu. Zahvaljujući pobjedi od prije sedam dana rezultatom 4:2, Derventa će u finale uprkos sinoćnjem porazu od 5:4.

U dvorani “Peki” viđena je prava drama. Jahorina do prednosti dolazi u 7. minuti preko kapitena Košarca, koji nedugo potom asistira Ćoroviću za udvostručenje vođstva Paljana. U 16. minuti Derventa dolazi do prvog gola, a nakon lijepe akcija Marko Radoja pogađa mrežu Jahorine. Domaći minut kasnije imaju kazneni udarac, ali raspoloženi Blagojević čita Košarčevu namjeru i zaustavlja njegov pokušaj. Ipak, uskoro ponovo na scenu stupa tandem Košarac – Ćorović, koji po drugi put trese mrežu Dervente i postavlja konačan rezultat prvog dijela.

Derventa u nastavak ulazi spuštenog garda, ali u tim trenucima nije bila miljenik sreće. Nakon nekoliko sjajnih prilika, do četvrtog gola ipak stižu domaći u 33. minutu utakmice kada iskusni Đorđe Jovanović dobija loptu na desnu stranu i u trku šalje loptu pod prečku Blagojevića. Kada je sve izgledalo beznadežno, Derventa je pokazala karakter, pa je golovim Mišića i Radoje stigla na gol zaostatka i do rezultata koji ih je vodio u finale. Ipak, gosti preko iskusnog Jovanovića uspjevaju stići do rezultata 5:3, ali tada na scenu stupa ponovo Radoja koji svojim trećim pogotkom, tri minuta prije kraja, Derventu, ispostavilo se, odvodi u finale.

Tada dolazi do gužve na tribinama i terenu, napada na predstavnike derventskog kluba i nemilih scena, nakon čega je do tada sjajna utakmica prekinuta. Poslije pražnjenja tribina meč je nastavljen, a futsaleri Dervente su očuvali prednosti i zakazali finale u kojem će se susresti sa Prijedorom ili Jang bojsima iz Zvornika, koji su slavili sa ubjedljivih 8:2 u prvom meču.

Polufinale doigravanja za Prvu ligu: KMF Jahorina – KMF Derventa 5:4 (3:1). SPC “Peki” na Palama. Sudije: Željko Dragojević i Nikola Tadić.

KMF Jahorina: Baričanin, Marić, Košarac, Ćorović, Jovanović, Lazarević, Ajanović, Simić, Lukić, Simović, Brčkalo, Trobok, Cicović, Komlenović.

KMF Derventa: Blagojević, Šarčević, Mišić, Brković, Pivaš, Kojić, Erić, Kulaga, Delić, Mitrović, Vajić, Radoja, Simić.