Vijesti Sport Futsaleri nastavili sjajan niz: “Uhapsili” Policajac za plasman u polufinale Kupa Srpske

0

U posljenjem susretu Kup Republike Srpske u futsalu prvoligaš Policajac dočekao je drugoligaša Derventu u banjalučkoj dvorani Borik. Nakon što su savladali Kotor Varoš, takođe prvoligaša, Dervenćani su priredili još jedno iznenađenje.

Krenimo redom Policajac jako dobro ulazi u utakmicu i pogotkom kapitena Nikše Gligića stiže do vodstva od 1:0 u 4. minutu utakmice, a pet minuta kasnije Marko Radoja izjednačava na 1:1.

U posljednjem minutu prvog poluvremena Siniša Đaković pogađa za 2:1 i postavlja konačan rezultat prvog dijela susreta.

U drugo poluvrijeme Policajac ulazi puno bolje i pogotkom Đakovića u 24. minutu povećava na 3:1. I taman kad su svi u dvorani pomislili da će Policajac rutinski privesti utakmicu kraju, Milan Brković sa dva pogotka, prvo u 30, a zatim i u 34. minutu, vraća Derventu u igru.

Samo minut kasnije novi šok u Boriku! Marko Radoja uspijeva postići pogodak i potpuno okrenuti utakmicu u korist Dervente – 3:4.

Pored Dervente polufinale Kupa Republike Sprske su izborili Čelinac, Borac i Radnik iz Bijeljine.

U narednom ligaškom kolu dočekuju KMF Starčevica.

Kup Republike Srpske, četvrtfinale: KMF Policajac vs KMF Derventa 3:4 (2:1). Sportska dvorana Derventa.

KMF Derventa: Ognjen Blagojevič (G), Vitomir Pivaš, Nemanja Erić, Dalibor Kulaga, Marko Radoja, Slaviša Simić i Milan Brković.