Vijesti Sport Futsaleri slavili u prvom meču doigravanja

Futsaleri slavili u prvom meču doigravanja

0

U prvom susretu doigravanja za plasman u Prvu futsal ligu Republike Srpske ekipa KMF Derventa je savladala Jahorinu rezultatom  4:2.

Derventa je bila bolji rival u ovom susretu, iako Jahorina, baš poput Jošavke nedavno, bolje ulazi u susret i pogotkom Košarca dolazi do prednosti.

Uzvratio je odmah Nikola Šarčević u sedmoj minuti igre, a potpuni preokret domaćinu donosi Siniša Kojić dva minuta kasnije i postavlja konačni rezultat prvog poluvremena.

Jahorina na samom startu drugog poluvremena ostaje bez Cerovine koji dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, ali pogotkom Nebojše Ćorovića se vraća u susret u 25. minuti.

Ipak, Marko Radoja i Vitomir Pivaš pogađaju mrežu protivnika za solidan kapital pred revanš meč koji nas očekuje za sedam dana na Palama.

Za sada je izvijesno je da će pobjednik finalne utakmice direktno u Prvu ligu, dok će plasman drugog finaliste zavisiti od toga da li će KMF Doboj napustiti Premijer ligu, a moguće je i povećanje broja učesnika Prve lige u narednoj sezoni.

Polufinale doigravanja za Prvu ligu: KMF Derventa – KMF Jahorina 4:2 (2:1). Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca: 300. Sudije: Nikola Tadić (Banja Luka) i Goran Ilić (Doboj)

KMF Derventa: Blagojević, Kojić, Brković, Pivaš, Radoja, Šarčević, Kulaga, Delić, Jelić, Simić

KMF Jahorina: Baričanin, Marić, Košarac, Ćorović, Cerovina, Simović, Brčkalo, Tešanović, Čavarkapa.