Vijesti Sport Glasinac potvrdio ulogu favorita

Glasinac potvrdio ulogu favorita

0

Uprkost dobrom otporu, košarkaši Dervente poraženi su od Glasinca iz Sokoca, jednog od pretendenata na vrh tabele.

Za razliku od prethodne dvije utakmice, košarkaši Dervente su u meč protiv favorizovanog Glasinca ušli veoma dobro i na kraju prve četvrtine imali su prednost od tri poena (25:22). Dervenćani su i drugu četvrtinu započeli “bez respekta” prema protivniku, u jednom trenutu su došli i do osam koševa viška (32:24), ali su gosti pred kraj četvrtine preokrenuli rezultat pa su pauzu dočekali sa košem prednosti (45:47).

Ipak, u trećem periodu igre Sokočani stižu do osjetnije prednosti (67:77), koju do kraja utakmice uspijevaju i zadržati i nastaviti borbu za vrh tabele.

Milošević je po običaju bio najefikasniji sa 37 poena kod domaćih, a dobru partiju je imao i Čečavac sa 16 koševa, 6 asistencija i 10 skokova. Kod gostiju efikasan je bio Sterling sa 21 poenom.

U narednom kolu ekipu Dervente očekuje gostovanje u Višegradu, u derbiju začelja.

Prva liga RS, 8. kolo: KK Derventa – KK Glasinac 83:94 (25:22; 20:25; 22:30; 16:17). Sportska dvorana u Derventi.