Vijesti Sport Gosti nezasluženo otišli sa 3 boda

Gosti nezasluženo otišli sa 3 boda

0

U derbiju 11. odnosno poslednjeg kola prvog djela sezone Borac je dočekao Vučijak iz Majevca, ekipu koja se prošle sezone takmičila u 2. ligi RS i koja se bori za prvo mjesto uprkos minusu od 6 bodova zaostatka od samog starta sezone.

Gosti nezasluzeno otisli sa 3 boda

Borac je bio oslabljen neigranjem nekoliko prvotimaca, ali momci koji su igrali pružili su svoj maksimum, međutim uloženi trud im se nije isplatio. Nažalost ne pobjeđuje uvijek bolji.

U prvom poluvremenu gosti su bili potpuno nadigrani. Redale su se šanse, šutevi Trutine i Savića završavaju na prečki. Golman Brestovac svojim intervencijama drži “vukove” u igri. Sve što su gosti uspjeli napraviti bilo je par dalekometnih šuteva koji su završili daleko preko gola.

U drugom poluvremenu Borac zadržava ofanzivni stil igre i u 52. minuti dosuđen je penal nad Savićem. Gosti nezadovoljni odlukom glavnog arbitra umalo da napuste teren, u svoj toj gužvi jedan gostujući igrač biva isključen. Savić je uzeo loptu, zanemario nepisano pravilo da igrač na kojem je napravljen penal ne puca, zaletio se i – promašio.

U 73. minuti Nedić u svom 16-ercu igra rukom i sada je penal dosuđen za goste. Tripić pogađa za 0:1. Sve karte Borac baca u napad, što je ostavilo dosta prostora gostima, ali njihove šuteve brani Gojić. Domaći su napadali, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Ćorić se našao u prilici, savladao je i golmana, ovoga puta gosti sa linije izbacuju loptu. Jednostavno sreća je okrenula leđa igračima Borca. Gosti su se pokazali kao fer i korektna ekipa.

Borac: Gojić, Bojanović, Kozić (Ćorić), Nedić, Đurđić, Bašić, Kulaga Dario, Kulaga Dalibor, Kojić, Savić, Trutina.

Vučijak: Brestovac, Starčević, Mitrović, Narić, Živković, Narić, Živković, Užar, Tripić, Šumatić (Dejanović), Starčević.

Borac je ovim porazom pao na 3. mjesto na tabeli, ali čeka se odluka Saveza nakon odustajanja Kotorana. U toj situaciji najbolje bi prošla naša ekipa koja nije osvojila bodove u Kotorskom, dok su Vučijak i Rudar osvojili 3 odnosno 1 bod.

Jesenji šampion je Rudar. Zasluženo, ekipa koja je najviše pokazala u prvom dijelu sezone i nije olako ispuštala bodove. U 11. kolu savladali su Borac 1975 sa 3:0. Željezničar je osvojio bod na gostovanju u Pojezni, dok su Kalenderovčani „minimalcem“ savladali OFK Zborište. Polet će nakon odustajanja Kotorana prvu pobjedu tražiti protiv Željezničara naredne nedjelje u zaostaloj utakmici 9. kola. Slobodna je bila ekipa BSK-a.