Vijesti Sport Jedna zlatna i dvije bronzane medalje sa Svjetskih dječijih igara

Jedna zlatna i dvije bronzane medalje sa Svjetskih dječijih igara

0

Kristina Lazarević, Milica Karanović i David Cvijanikić, inače članovi tekvondo kluba “Derventa” prošle subote su otputovali u Tursku kako bi učestvovali na Svjetskim dječijim igrama ispred reprezentacije BiH.

Jedna zlatna i dvije bronzane medalje sa Svjetskim djecijih igara

Igre su se održale u turskom gradu Konya od 19. do 24. aprila, a ove godine su okupile preko 1400 takmičara iz 31 zemlje.

Uzevši u obzir samo broj takmičara koji se takmičio, sa pravom može se reći da se do medalje nije moglo lako doći.

Uprkos svemu tome, Kristina, Milica i David uspjeli su se izboriti za svoje mjesto na pobjedničkom podijumu i osvojiti medalje.

Najbolji rezultat ostvarila je Kristina osvojivši zlatnu medalju u kadetskoj konkurenciji, dok su Milica i David imali malo manje sreće i osvojili po bronzanu medalju, takođe u kadetskoj konkurenciji.

Kristina je u prvoj, četvrtfinalnoj borbi pobijedila predstavnicu Bjelorusije rezultatom 8:0 dok se u polufinalnoj borbi tukla sa predstavnicom Kazahstana. Borbu je završila sa rezultatom 6:0 i tako sebi obezbijedila ulazak u finale, u kojem ju je čekala aktuelna šampionka Evrope, prvakinja otvorenih turnira Amerike, Španije, Belgije, Holandije – reprezentativka Njemačke.

Iako sa teškim i respektabilnim protivnikom, Kristina je sačuvala “hladnu glavu”, te iskoristila svoje prednosti i mane protivnice.

Finalna borba je završila rezultatom 2:0 za Kristinu te je ona osvojenim zlatom pokazala da nije bitno ime protivnika, ni njegov pedigre, već samo koncentracija na ono što najbolje znaš.

“S obzirom na to da mi u klubu treniramo i kad se svi ostali odmaraju, smatram da smo mi svoje medalje već zaradili u sali… a ovde smo samo došli da nam ih zvanično dodjele.” – izjavila je mlada šampionka Kristina, koja je inače u januaru dobila priznanje za najboljeg ženskog sportistu opštine Derventa.

Njene klupske kolege su zaustavljene pred samim finalom. Milica je u vrhunskoj borbi, rezultatom 16:3, deklasirala prvakinju Španije, koja iza sebe ima troduplo više internacionalnih medalja nego što ima godina.

Međutim, u borbi za ulazak u finale, sa predstavnicom Turske, nije uspjela da dođe do pobjede.

Dok se David između ostalog na kraju borio za finale sa predstavnikom Njemačke. U napetoj borbi, protivnik je u toj borbi bio bolji za nijansu te odnijeo pobjedu za svoju zemlju.

Njih dvoje su pokazali vrhunsku tehničku i kondicionu spremnost, ali su im sjajnije medalje od bronzanih ovaj put izmakle.

Ovim nastupima i osvojenim medaljama su takmičari iz Republike Srpske i malog grada Dervente pokazali da se uz veliku želju, volju, rad i trud, mogu ostvariti izvrsni rezultati.