Vijesti Sport Kakav meč: Tekstilac slavio u uzavreloj atmosferi

Kakav meč: Tekstilac slavio u uzavreloj atmosferi

0

Sjajan meč, pred prepunim tribinama Gradskog stadiona, odigrali su višegodišnji rivali, Tekstilac i Krupa.

IMG_20150815_165513

Već na samom početku, nakon loše intervencije dosad nepogrešivog Jolovića, po lijevoj strani se sjurio Ljubenović, a njegovo idealno dodavanje je iskoristio Stojanov, za vodstvo gostiju. „Krojači“ tek sredinom poluvremena dolaze do daha, a u jednom od napada, Vukotić nepropisno zaustavlja Glišića na ivici kaznenog prostora, da bi, nakon kraće rasprave, uslijedilo isključenje gostujućeg štopera. Glišić je lukavo izveo slobodan udarac, po zemlji i u golmanovu stranu, tako da je iznenađeni Ilić, uhvaćen na „krivoj nozi“, bio posve nemoćan. Uslijedio je pritisak Tekstilca, višak prostora nastao isključenjem najviše je koristio Brković, koji je nekoliko puta prijetio, dok je najbolju šansu imao Vujanić u 31. minutu nakon udarca iz ugla, ali je njegov udarac glavom odbranio Ilić. Do kraja poluvremena, agilni Glišić je bio u prilici da presječe jedno dodavanje ka gostujućem golmanu, ali se u izglednoj situaciji okliznuo, pa je sjajna prilika otišla u nepovrat.

U drugom poluvremenu „krojači“ su krenuli na sve ili ništa, što je značilo i dosta prostora za kontra-napade gostiju. U 51. minutu, nakon jedne takve situacije, Jolović je izbacio loptu iz šesnaesterca, na njega je startovao igrač gostiju, a nakon kontakta, sudija Kuvelja je dosudio najstrožu kaznu za Krupu, što je izazvalo salve negodovanja inače mirne derventske publike. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, na scenu je stupio kapiten Plisnić, koji je odbranivši udarac Stjepanovića, održao „krojače“ u rezultatskom egalu. Od tog trenutka je uzavrela atmosfera na tribinama, a na terenu je postojala samo jedna ekipa – Tekstilac. U drugom dijelu nastavka ređale su se prilike Vujanića, nakon kornera, potom sjajna akcija Glišića i Milakovića čiji je udarac bio neprecizan, da bi nakon kombinacije rezerviste Gavrića i Glišića šutirao Đukić i izborio udarac iz ugla. U gužvi koja je iz toga proizašla, lopta je došla do Vujanića koji je sjajno centrirao na drugu stativu gdje se našao Milaković, koji se poklonio se za vodstvo Tekstilca u 83. minutu. Bio je to njegov drugi pogodak glavom u prva dva kola sezone. Nakon erupcije zadovoljstva i olakšanja, stručni štab našeg prvoligaša iskoristio je priliku da izrazi nezadovoljstvo odlukama arbitra, što je za epilog imalo isključenje trenera Magazina i pomoćnika Lukovića, te rezervnog golmana Petrovića. U nadoknadi vremena još jednom je Glišić pobjegao odbrani Krupe, izborio korner, a nakon fantastičnog centaršuta Komlenovića, sam pogodio za konačnih 3:1.

Nakon utakmice nezadovoljni suđenjem su bili i jedni i drugi, ali ono što je najvažnije jeste da je Tekstilac ubilježio važnu pobjedu, drugu u prva dva kola, te da je prekinuo neugodnu tradiciju i konačno savladao Krupu. U narednom kolu Tekstilac gostuje kod ekipe Mladost iz Velike Obarske, jednog od favorita za osvajanje titule.

Prva liga RS, drugo kolo: FK Tekstilac – FK Krupa 3:1
Gradski stadion u Derventi.
Gledalaca: 400
Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac)
Strelci: Glišić u 23. i 90., Milaković u 83. minutu za Tekstilac, Stojanov u 8. minutu za Krupu.
Žuti kartoni: Rastović, Brković, Glišić, Komlenović, Đukić, Prljeta (Tekstilac), Stjepanović, Vuković, Malinović, Đukarić (Krupa).
Crveni kartoni: Bojan Magazin (trener Tekstilca) u 83., Budimir Luković (pomoćni trener Tekstilca) u 83. minutu, Milan Petrović (rezervni golman Tekstilca) u 83., Aleksandar Vukotić (Krupa) u 22. minutu.

TEKSTILAC: Plisnić, Rastović, Jolović, Vujanić, Đuričić (od 62. Lukić ), Brković (od 80. Gavrić ), Glišić, Komlenović, Đukić, Milaković , Prljeta (od 90. Marić ).

KRUPA: Ilić 7, Damjanović, Skopljak, Ljubenović (od 70. Stamenković ), Stojanov (od 33. Dujaković 5,5), Stjepanović, Vuković, Vukotić , Cvijanović, Malinović, Mijić (od 58. Đukarić 5).