Vijesti Sport Karate: Članovima “Kime” pet medalja

Karate: Članovima “Kime” pet medalja

0

Na 17. Međunarodnom karate turniru “Sava open 2019”, održanom proteklog vikenda u Brodu, šest karatista “Kime”, koji su nastupili u sastavu modričkog “Šampiona”, osvojili su pet medalja.

Najuspješniji takmičar Nenad Balaban osvojio je bronzanu medalju u katama u konkurenciji od 12 boraca, dok je poražen u finalu borbi te mu je pripala srebrna medalja. Pored Balabana, treća mjesta u borbama osvojili su Slađan Tutnjević, Zoran Ćudić i Srđan Tutnjević, a pored njih na turniru su nastupili i Vedrana Malić i Božidar Balaban, ali ovog puta u jakoj konkurenciji nisu uspjeli osvojiti medalju, saopšteno je iz kluba.

I ovog puta zadovoljni smo ostvarenim rezultatima, uprkos tome što se radi o turniru na kojem je bila jaka konkurencija, i s obzirom na to da smo kolektiv koji je još u razvoju. Nadamo se i daljem uspješnom radu, a uskoro nas očekuju turniri u Kaknju i Doboju, rekao je trener Makivić Duško.

U Brodu je nastupilo 530 takmicara iz 32 kluba pristiglih iz 4 zemlje.