Vijesti Sport Karatistima “Kime” tri medalje – FOTO

Karatistima “Kime” tri medalje – FOTO

0

Na jubilarnom 20. karate turniru “Doboj open 2019”, održanom protekle nedjelje, takmičari Karate kluba “Kima” osvojili su zlatnu i dvije bronzane medalje.

Zlatnu medalju u borbama je osvojio Nenad Balaban, dok su Slađan Tutnjević i Božidar Balaban u istoj kategoriji osvojili bronzana odličja.

Radi se o veoma kvalitetnom i masovnom takmičenju sa jakom konkurencijom u svim kategorijama. U tri kategorije imali smo i po 15 protivnika, ali smo se izborili za tri medalje, uprkos pomalo “maćehinskom” odnosu sudija. Svjesni da je i to dio sporta, kako u karateu tako i u ostalim sportovima, izjavio je trener kluba Duško Makivić.

Za klub su nastupili i Malić Vedrana, Ćudić Zoran i Mujanović Amar, a ukupno je učestvovalo 670 takmičara iz 54 kluba iz zemalja iz regije.