Vijesti Sport KBK „Despot“ na derventski pogon

KBK „Despot“ na derventski pogon

0

Kotor Varoš je prošle subote bio domaćin Drugog internacionalnog otvorenog prvenstva u borilačkim vještinama i to u disciplinama karatea, „ju-juitsu“ i kik boksu. KBK „Despot“ iz Prnjavora ostvario je zapažene rezultate osvojivši četriru zlatne i jednu bronzanu medalju.

KBK Despot na derventski pogon 2

„Despot“ je imao 5 učesnika na turniru, od čega su čak četiri iz Dervente: Aleksandra Stjepanović, Dario Mikerević, Dario Čučković, Radoslav Jeličić, dok je čast Prnjavora branio Aleksandar Šušak. U seniorskoj konkurenciji u disciplini „kick light“ zlato su osvojili Šušak (u kategoriji do 94 kg), Mikerević (do 69 kg) i Stjepanovićeva (do 60 kg), dok je bronzu osvojio Čučković (do 74 kg). U juniorskoj konkurenciji nastupio je Jeličić i osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 69 kilograma.

Trener derventske ekipe Mario Marjanović nije krio zadovoljstvo ostvarenim rezultatima, najavljujući novi pohod na medalje već sredinom decembra u Slavonskom Brodu.