Vijesti Sport Košarkaši brojali do 100 i upisali važnu pobjedu

Košarkaši brojali do 100 i upisali važnu pobjedu

0

Košarkaši Dervente stigli su do drugog ovosezonskog trijumfa nakon što su u 14. prvenstvenom kolu savladali Slobodu iz Novog Grada rezultatom 100:84.

U prvoj četvrtini viđeni su neobični rezultatski preokreti. Derventa je otvorila meč serijom 5:0, da bi potom gosti postigli 11 uzastopnih poena. U posljednih pet minuta prvog perioda ponovo je samo domaća ekipa postizala koševe, uzvrativši identičnom serijom od 11 poena.

Derventa bolje otvara drugi period i stiže do dvocifrene prednosti (28:18), ali se gosti ne predaju i minimalnom prednošću dobijaju drugu četvrtinu, tako da se na pauzu odlazi sa rezultatom 41:37.

U prvim minutama nastavka susreta Novograđani rezultat okreću u svoju korist serijom od deset uzastopnih poena (41:47), ali se, nakon velike borbe, u posljednju četvrtinu ipak ušlo sa minimalnom prednosti Dervente. U posljednjem periodu utakmice Derventa je igrala sigurnije i mirnije, te zasluženo slavila ubjedljivim rezultatom.

Naši momci na krilima Stefana Miloševića sa 39 poena i 10 skokova, Dejana Jovanovića sa 23 poena i Marka Slijepčevića sa 17 poena i 12 skokova, uspjeli su prelomiti utakmicu u 4. četvrtini u našu korist gdje je prvestveno sjajnom igrom u odbrani, a potom tranzicijom i dobrom kretnjom pretvorila u efikasan napad, naveli su iz KK “Derventa”.

Pored upisanih bodova, važno je napomenuti da je ekipa Sokolca i zvanično odustala od nastupa u Prvoj ligi, tako da Derventa više nije na začelju.

U narednom kolu Derventa gostuje u Šekovićima.

Prva liga RS, 14. kolo: KK Derventa – KK Sloboda (16:11; 25:26; 26:28; 33:19). Sportska dvorana u Derventi.