Vijesti Sport Kovčić najbrži Dervenćanin na desetkilometarskoj Uličnoj trci u Modriči

Kovčić najbrži Dervenćanin na desetkilometarskoj Uličnoj trci u Modriči

0

Najbrži Dervenćanin na juče održanoj 3. Uličnoj trci u Modriči bio je Damir Kovčić, kojo je rutu od 10 kilometara istrčao za 41 minut i 8 sekundi, osvojivši tako 16. mjesto u muškoj kategoriji.

Odličan rezultat među Dervenćanima ostvario je i Aleksandar Plavšić sa vremenom od 43 minute i 46 sekundi, što je bilo dovoljno za 26 mjesto u ukupnom poretku. Trku su istrčali i Saša Gostić (48:34), Goran Katanić (51:15), Aleksandar Marić (55:53)…

Inače, najbrži među više od 200 učesnika pristiglih iz Srbije, Rusije, Bjelorusije, Hrvatske i BiH je atletičar iz Beograda Milan Mitrović. Pobjednik trke u konkurenciji atletičarki je Biljana Cvinaović iz Doboja.

Drugo i treće mjesto u konkurenciji atletičara pripalo je braći Mlađanu i Srđanu Samardžić iz Brčkog. U konkurenciji atletičarki drugo mjesto osvojila je trostruka učesnica olimpijskih igara, pobjednica prethodne dvije modričke trke Lusija Kimani, dok je treća kroz cilj prošla Sonja Sobo iz Đakova u Hrvatskoj.