Vijesti Sport Kraj crne serije i pobjeda protiv Leotara

Kraj crne serije i pobjeda protiv Leotara

0

U okviru 10. kola Premier lige BiH ekipa Dervente je pred oko 300. gledalaca savladala ekipu Leotara iz Trebinja.

Domaćin otvara utakmicu golom pa se igra gol za gol sve do 11. minute kada gosti imaju prvi put minimalnu prednost pri rezultatu 2:3, ali domaćin tada ubacuje u višu brzinu i već u 15. minuti je rezultat 6:3 za naše rukometaše. Novo izjednačenje stiže u 21. minuti kada je na semaforu 8:8, ali Derventa još jednom pojačava igru u napadu i već u 25. minutu je 10:8. Do kraja prvoga poluvremena ekipe su uspijele postići po jedan gol tako je da se na odmor otišlo pri rezultatu 11:9 za Derventu. Treba istaći da je u 1. poluvremenu briljirao domaći golman Mladen Bjelić sa 9 odbrana.

U drugom poluvremenu naši rukometaši sve boljom igrom pokazuju da ne žele da rezultat dovedu u pitanje, što se moglo zaključiti konstantim rastom vodstva sve do 52. minuta kada je rezultat iznosio 22:14. U 52. minuti igrač Leotara Marko Davidović dobiva direktni crveni karton zbog grubog prekrsaja. Do kraja utakmice, pri vodstvu Dervente od 8 golova, domaći trener Dokić daje priliku mlađim igračima da pokažu svoje umijeće.

Konačan rezultat utakmice bio je 25:18.

RK Derventa: Blagovčanin, Marić 1, Puljizović 4, Sibinčić 5, Todorić 1, Ninković, Zemunović 2, Škrga 4, Marčeta 3, Mišanović, Bibić, Bjelić, Kuzman, Lazarević, Zekić 5, Banović. Trener: Zoran Dokić

RK Leotar: Gugolj, Vuličević 1, Vico 2, Uljarević, Ćućuz 2, Marić 1, Knežević, Davidović 2, Koračević 3, Žarković, Buha, Pekić 6, Jokanović, Pedić, Komnenović 1. Trener: Savčić Milanko

Sudije: Begić Dražen i Knezović Andrija, oba iz Mostara. Delegat: Šarić Zoran

Sedmerci: RK Derventa: 7(5), RK Leotar: 6(4)

Crveni kartoni: Davidović Marko (Leotar) u 52.minuti.

Isključenja: Derventa 16. minuta, Leotar 12. minuta

U sledećem 11. kolu Derventa gostuje u Prijedoru kod istoimenog kluba, a domaćin će biti tek u 13. kolu kada u Derventu dolazi ekipa Krivaje iz Zavidovića.