Vijesti Sport “Krojači” odigrali prvi pripremni susret

“Krojači” odigrali prvi pripremni susret

0

Tekstilac je danas u prvom pripremnom susretu pred početak proljećnog dijela sezone 2019/20 savladao ekipu Borca iz Kozarske Dubice rezultatom 3:1.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka ni većih prilika iako je motivisanija ekipa Borca imala inicijativu protiv pomlađene ekipe Tekstilca.

Ipak, u nastavku trener Čerodmir Ćulum uvodi više prvotimaca i takav kombinovani sastav ubrzo postavlja stvari na svoje mjesto. Prvo je Perović nakon pet minuta igre u nastavku presjekao jedno dodavanje zadnje linije i rutinski savladao golmana gostiju, da bi petnaestak minuta kasnije isti igrač umakao odbrani Borca i “natjerao” jednog od protivnika da loptu proslijedi u sopstvenu mrežu. Nedugo potom mladi Mićić iskoristio je priliku koju mu je dao Borčev čuvar mreže i treći put pogodio mrežu protivnika.

Do kraja susreta gosti su stigli do počasnog pogotka, a mrežu Tekstilca zatresli su sa bijele tačke.

Naredne subote od 14 časova “krojači” će na svom terenu dočekati Slobodu iz Mrkonjića.

FK Tekstilac – FK Borac KD 3:1 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 100. Sudija Zoran Tepić.

FK Tekstilac (I poluvrijeme): Pećić, Ćirić, Jolović, Vugdalić, Đekić, Erić, Aljetić, Šain, Duspara, Reljić, Malkić. FK Tekstilac (II poluvrijeme): Plisnić, Ćorić, N. Supar, Rašević, Jovanović, Maksimović, Antonić, Mićić, Stupar, Perović. Trener Čedomir Ćulum.