Vijesti Sport “Krojači” raspucani u trećem pripremnom susretu

“Krojači” raspucani u trećem pripremnom susretu

0

Nakon poraza od NK Orašje i minimalne pobjede nad Omarskom, Tekstilac je slavio i u trećem pripremnom susretu. „Krojači“ su bili raspucani protiv trećeplasirane ekipe Druge lige (zapad) koju su ispratili sa pet golova u mreži.

Rastrčani fudbaleri Tekstilca vrlo brzo su došli do nenadoknadive prednosti. Već nakon petnaestak minuta igre Perović je poslao jednu dugu loptu prema novajliji Nestoroviću koji se lijepim driblingom oslobodio svog čuvara i proigrao drugog novajliju Stajića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Žeravičana.

Svega pet minuta kasnije raspoloženi Perović „povukao“ je loptu od sredine terena do kaznenog prostora, uslijedilo je nesebično proigravanje Duspare i udvostručenje prednosti. Do kraja poluvremena Perović je preuzeo stvar u svoje ruke i postigao dva lijepa pogotka.

Prije nego što su u nastavku priliku dobili igrači mlađih kategorija, lijep pogodak sa distance postigao je Bubanja, još jedan novajlija u redovima Tekstilca.

FK Tekstilac – FK Jedinstvo 5:0 (4:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Željko Tutnjilović.

FK Tekstilac: Milošević, Ajković, Vidović, Jolović, Vugdalić, Bubanja, Reljić, Stajić, Nestorović, Duspara, Perović. Igrali su i Plisnić,  Mišić, Martić, Kušljić, Ignjić, Đuričić, Stanić, Hamzić, Bašić, Mihajlo Šain, Erić, Ignjić.