Vijesti Sport “Krojači” taktički nadmudrili komšije

“Krojači” taktički nadmudrili komšije

0

Fudbaleri Tekstilca osvojili su tri boda u komšijskom derbiju odigranom u Modriči.

Šef stručnog štaba “krojača” Mile Lazarević unio je taktičke promjene u napadu derventskog prvoligaša tako da je umjesto povređenog Perovića kao najistureniji zaigrao Nestorović. U prvom dijelu to se pokazalo vrlo dobrom formulom jer je Tekstilac bio opasniji iz kontri i polukontri, a jednu takvu akciju na najbolji način nije realizovao Ajković. Ipak, u 33. minuti upravo je Ajković centrirao sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Stajić koji je uz “pomoć” golmana Modriče Simića i zatresao mrežu. Stajić je samo dvadesetak minuta ranije zamijenio povređenog Dubačkića.

U nastavku je Modriča zaigrala veoma ofanzivno, domaći su imali više loptu u posjedu, ali je inicijativa bila uglavnom jalova. Tekstilčevom odbranom komandovao je sigurni Jolović, tako da je derventski prvoligaš vrebao prilike iz kontra napada. Idelana prilika je stigla u 74. minutu kada je sa desne strane centrirao usamljeni Vidović, a gol za konačan rezultat susreta postigao Dujaković.

U narednom kolu derventski prvoligaš dočekuje Drinu.

Prva liga RS, 26. kolo: FK Modriča Alfa – FK Tekstilac 0:2 (0:1). Stadion Dr Milan Jelić. Sudija Marko Taborin.

FK Tekstilac: Milošević, Đekić, Jolović, Đuričić, Duspara, Nestorović, Ajković, Vidović, Dujaković, Reljić (od 70. Ćorić), Dubačkić (od 10. minute Stajić). Trener Mile Lazarević.