Vijesti Sport Kup RS: Porazi derventskih klubova u najmasovnijem takmičenju

Kup RS: Porazi derventskih klubova u najmasovnijem takmičenju

0

Derventski predstavnici nisu se plasirali dalje od šesnestine finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja Republike Srpske.

I dok je Borac iz Bosanskih Lužana, pobjednik Kupa PFL Doboj, očekivano poražen od prvoligaša Rudara iz Prijedora, Tekstilac je eliminisan od drugoligaša Jedinstva iz Žeravice.

Praznik fudbala u Lužanima završio je ubjedljivom pobjedom gostiju. Nakon prvog dijela kombinovana ekipa Rudara je imala prednost zahvaljujući golovima Lezića, Crnomarkovića i Davidovića, da bi u nastavku pobjedu potvrdili i dvostruki strijelac Ramić, te Gavranović i Marmat.

Nakon ranog vođstva domaćih golom Milojevića, podmlađeni Tekstilac do poravnanja je stigao u 70. minuti golom Kovača. Ipak, to je bilo sve od “krojača” jer je bivši igrač Tekstilca Ognjen Škorić sa dva brza pogotka u 84. i 86. minuti riješio sve dileme oko pobjednika.

FK Jedinstvo – FK Tekstilac 3:1 (1:0). Stadion FK Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudija Luka Bilbija. FK Tekstilac: Pećić, Vukadinović, Kovač, Maksimović, Đuričić (od 53. Brković), Susaković (od 66. Ćorić Da.), Ćorić De. (od 73. Simić), Đekić, Eminović, Kukić, Vugdalić.

FK Borac – FK Rudar 0:7 (0:3). Igralište u B. Lužanima. Gledalaca 100. Sudija Kesić Dragan. FK Borac: Mikač, Savić N, Bojanović, Milanković, Kojić (od 46. Grozdanović), Savić S. (od 46. Kulaga), Simić, Miljić, Budeša (od 55. Ćorić), Pivaš, Marinković.