Vijesti Sport Fudbal: Tekstilac u četvrtfinalu Kupa Srpske

Fudbal: Tekstilac u četvrtfinalu Kupa Srpske

0

Tekstilac je upisao očekivanu pobjedu u današnjem susretu osminefinala Kupa Republike Srpske protiv Bratstva u Bratuncu.

“Krojači” su otpor učesnika Regionalne lige – istok slomili već u prvom dijelu. Auto-golom Ćirkovića Tekstilac je poveo već u 4. minutu, da bi potom domaći fudbaler Karić propustio realizovati najstrožu kaznu. Ipak, desetak minuta kasnije domaći stižu do izjednačenja preko Smajlovića, ali su golovima Stupara (25.) i Perovća (32.) stvari ponovo postavljene na pravo mjesto. Svojim drugim golom Perović je u 51. minutu povećao prednost, dok su do kraja utakmice pogađali Antonić i trostruki strijelac Perović.

Domaći koriste opuštanje Tekstilca i u finišu susreta preko Kuljanina i Karića postižu još dva gola.

Tekstilac za desetak dana pred svojim navijačima dočekuje Kozaru, dok će protivnika u četvrfinalu KUpa RS dobiti novim žrijebanjem.

Kup RS, 1/8 finala: FK Bratstvo – FK Tekstilac 3:6 (1:3). Gradski stadion u Bratuncu. Sudija Danijel Perić iz Bijeljine. FK Tekstilac: Plisnić, Grahovac, Rašević, Jolović, Ćirić (od 58. Đuričić), Rudan, Aljetić, Zarić (od 74. Zarić), Đekić, Stupar (od 66. Antonić), Perović.