Vijesti Sport Ljubić slavio u Derventi

Ljubić slavio u Derventi

0

U najzanimljivijem okršaju prvog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, odigranom u Derventi domaći Tekstilac poražen je od prnjavorskog Ljubića sa 0:1.

Ljubic slavio u Derventi

Komšijski okršaj zasluženo je pripao izabranicima Dragomira Prodanovića, koji su tokom svih 90 minuta djelovali zrelije i konkretnije. Iskustvo Prnjavorčana posebno je bilo očito u drugom poluvremenu, a odluka je pala u 72. minutu, kada je Danko Segić izmakao pratnji domaćih igrača i iz povoljne situacije zatresao mrežu Tekstilca.

Dervenćani su opasno zaprijetili u tri navrata do odlaska na odmor, ali se uvijek isticao golman Dragan Crnadak. Zbog ozbiljnije povrede koljena u 84. minutu igru je napustio golman domaćih Mladen Bobar, a umjesto njega mrežu je čuvao igrač iz polja Novica Vujić, jer su Dervenćani već izvršili tri zamjene fudbalera.

Poslije ispadanja iz Prve lige fudbaleri banjalučkog BSK-a razočarali su na otvaranju sezone, jer su na svom terenu poraženi od Mladosti iz Donje Slatine sa 0:3.

Slično je i Famos iz Istočne Ilidže koji je u prvom kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, poražen na svom terenu od Jedinstva iz Broca sa 1:2. Prvo poluvrijeme proteklo je u slaboj igri oba tima, a jedinu priliku u ovom periodu igre iskoristili su gosti u 18. minutu kada je Milan Filipović pogodio za 0:1. Sve dileme oko pobjednika riješio je Rade Novaković u 65. minutu kada je na nekih 12 metara primio loptu na prsa, a onda je topovski zapucao u mrežu domaćih. Poraz Famosa ublažio je povratnik na zeleni teren Vladimir Drinjak, koji pored igračkih zadataka obavlja i ulogu pomoćnog trenera.