Vijesti Sport Loše prvo poluvrijeme: Derventa poražena u Visokom

Loše prvo poluvrijeme: Derventa poražena u Visokom

0

U okviru 6. kola Premijer lige BiH rukometaši „Dervente“ su poraženi u Visokom od ekipe „Bosne“.

rk-bosna-rk-derventaDervenćani su loše ušli u susret i već sredinom poluvremena su imali, ispostavilo se, nenadoknadiv zaostatak od šest golova (7:1). Naši rukometaši tek tada ulaze u utakmicu, vežu nekoliko dobrih napada i pet minuta prije kraja poluvremena smanjuju zaostatak na tri gola (10:7). Ipak, raspoloženi golman Hadžić i šuter Skopljak domaćoj ekipi donose veliku prednost na isteku prvih trideset minuta – 14:9.

Slično je bilo i u nastavku. Sve do sredine drugog poluvremena „Bosna“ je održavala 4-5 golova prednosti. Ipak, u tim trenucima naši premijerligaši uspijevaju doći na samo dva gola zaostatka (20:18), ali nakon tajm-auta domaća ekipa uspjeva postepeno vratiti prednost (25:20, 54. minut). To ipak nije bilo sve, naši rukometaši u zadnja tri minuta utakmice ponovo dolaze na dva gola zaostatka (26:24), ali se domaćin ipak uspijeva odbraniti – 27:25.

Najefikasniji u redovima „Dervente“ bio je Mirko Marčeta sa sedam golova, dok su pobjedu „Bosni“ donijeli Skopljak (9 golova) i golman Hadžić sa 13 odbrana.