Vijesti Sport Lužančani pobjedom u derbiju okončali uspješnu jesenju sezonu

Lužančani pobjedom u derbiju okončali uspješnu jesenju sezonu

0

Pobjedom protiv drugoplasiranog Skugrića ekipa Borca iz Bosanskih Lužana završila je veoma uspješnu jesenju polusezonu.

U derbiju kola ipak nije sve krenulo kako se očekivalo za ekipu Željka Simića, naročito kada je Makivić pogodio sopstvenu mrežu u 35. minuti susreta. Ipak, Makivić se iskupio već krajem poluvremena kada je postigao gol za izjednačenje, kao i u 68. minutu kada je njegovim golom Borac došao do preokreta, i to u trenucima kada je već igrao sa igračem manje nakon isključenja Miroslava Marinkovića. Pred kraj susreta Pivaš domaćima donio prednost od 3:1, a konačan rezultat postavio je gostujući igrač Simić.

Iza Lužančana je veoma dobra polusezona koju završavaju na visokom četvrtom mjestu tabele. Zabilježili su 9 pobjeda, jedan remi i pet poraza, uz gol razliku od +11. Najbolji strijelac je Miroslav Marinković sa 12 pogodaka, dok su najviše nastupa, njih 14, zabilježili golman Mitrić, te Goran Marinković i Pivaš.