Vijesti Sport Mlada Marija Marić osvojila bronzanu medalju na ovogodišnjem turniru “Ljubljana open”

0

Na Internacionalnom turniru “Ljubljana open“, održanom prošle subote, karatistkinja Karate kluba „Derventa“ Marija Marić osvojila je bronzanu medalju u pojedinačnoj kategoriji discipline kate.

Karate klub „Derventa“ je predstavljalo 18 takmičara u omladinskim kategorijama, a s obzirom da su imali iscrpljujući put u predstonicu Slovenije bez noćenja, ostvarili smo vrlo dobre rezultate, kaže trener Saša Vidić.

Moram napomenuti da je klub putovao sa najmlađim timom i da su se djeca odlično borili na velikoj smotri takmičara, za njih je ovo veliko iskustvo i podstrek za dalje napredovanje. Među takmičarima iz 18 država obezbjediti pobjedničko postolje je veliki uspjeh, pogotovo kada je u pitanju naša mlada Marija Marić koja je osvojila bronzu. Veliki teret je bio na mladim članovaima jer seniori ovaj put nisu išli, ističe Vidić.

Pored Marije Marić, mladi Dario Pejić je ostvario odličan rezultat u borbama, pobjedivši protivnike iz Italije, Slovenije, Njemačke, ali je u baražu za treće mjesto izgubio od vršnjaka iz Češke.

Takmičenje je okupilo oko 1500 takmičara iz 18 država, koji su se nadmetali na 8 borilišta.

Sledeće takmičenje na kojem će nastupiti takmičari KK „Derventa“ biće u Modriči na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo koje će biti održano u Sarajevu april 2023. godine.