Vijesti Sport M:tel Prva liga: Tekstilac poražen u Ugljeviku

M:tel Prva liga: Tekstilac poražen u Ugljeviku

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su na gostovanju kod ekipe Zvijezda 09.

Blagu inicijativu domaća ekipa iskoristila je nakon pola sata igre kada je mrežu novajlije u redovima derventskog prvoligaša Kutića precizno pogodio sa dvadesetak metara udaljenosti Nikolić. Bio je to prvi primljeni pogodak nakon Tekstilca nakon tri prvenstvene utakmice. Prethodno je dvije opasne situacije pred golom “krojača” stvorio visoki napadač Zvijezde Rajković, dok je Kutić sjajnom intervencijom zaustavio “lukav” slobodnjak Nigerijca Ejikea. Posljednju priliku imao je Tekstilac, ali slobodan udarac Malovića završio je pored gola Zvijezde.

“Krojači” prvi prijete u nastavku, ali dobar pokušaj Duspare sa ivice kaznenog prostora završava pored gola golmana Avramovića. “Plavi” dolaze do izjednačenja u 73. minutu nakon što je Savanović sjajno primio loptu i majstorski pogodio mrežu pored dva stamena defanzivca domaćih. Ipak, “krojači” su imali bod u rukama samo 5 minuta jer je nakon udarca iz ugla visoki kapiten Zvijezde Vaslijević nadvisio sve i pogodio mrežu Tekstilca za pobjedu svoje ekipe. Do kraja utakmice Kutić je zaustavio nekoliko dobrih pokušaja domaćih.

U narednom kolu Tekstilac dočekuje Alfa Modriču.

M:tel Prva liga RS, 10. kolo: FK Zvijezda 09 – FK Tekstilac (1:0). Stadion u Ugljeviku. Sudija Vanja Ajder.

FK Tekstilac: Kutić, Rašević, Ćorić, Jolović, Malović, Rudan, Reljić (od 58. Đekić), Đuričić, Rudan, Savanović, Duspara (od 83. Vugdalić). Trener Mile Lazarević.