Vijesti Sport Na WAKO Evropskom kupu kik-bokseri KBK “Derventa” osvojili tri medalje

Na WAKO Evropskom kupu kik-bokseri KBK “Derventa” osvojili tri medalje

0

Na danas otvorenom WAKO Evropskom kik-boks kupu u Kraljevu članovi Kluba borilačkih vještina Derventa osvojili su dvije srebrne i jednu pronzanu medalju.

Iako tek junior, Simo Zorić je nastupio u najjačoj „full contakt“ seniorskoj kategoriji do 75kg i stigao do finala gdje ga je zaustavio Igor Čupić iz beogradskog KBK Krstaš.

U juniorskoj „kik light“ kategoriji do 74kg Sergej Didlik je poražen od Makedonca Jovana Paunovskog, dok je Mihajlo Jeličić zaustavljen u polufinalu takođe od predstavnika Makedonije, osvojivši bronzanu medalju.

Na turniru u Kraljevu učestvuje 214 takmičara iz 51 prijavljenog tima koji dolaze iz 12 zemalja.

Narednog vikenda 10 boraca derventskog kluba će nastupiti na takmičenju „Jahorina Open“.