Vijesti Sport Nagrađeni rezultati karatista u 2012. godini

Nagrađeni rezultati karatista u 2012. godini

0

Na svečanosti koja je održana 25.01. u Centru za kulturu u Derventi, povodom proglašenja sportiste za 2012. godinu učestvovalo je oko 30 sportskih kolektiva. Karate klub “Derventa” imao je tri predstavnika, Popović Miloš u kategoriji perspektivni sportista, Simić Snježana u ženskoj kategoriji za sportistu godine i Marić Dušan u muškoj kategoriji za sportistu godine.

Nagradjeni rezultati karatista u 2012. godini

Za sportistu godine u muškoj kategoriji proglašen je Marić Dušan, član Karate kluba “Derventa ” i Fudbalskog kluba “Tekstilac “. Svojim trudom i zalaganjem tokom prošle godine izborio se za prvotimca u fudbalskom klubu, a za karate klub ostvario je najbolje rezultate počev od prvenstva Republike Srpske u kome je briljirao i osvojio prvenstvo, preko turnira JKA šotokan saveza i WKC asocijacije širom Republike Srpske u kojima je dominirao i u katama i borbama, ekipno i pojedinačno. Sav ovaj uspjeh na kraju sezone nesporivo je žiri ocjenio visokom ocjenom kao i građani Dervente koji su takođe glasali za Dušana, pa je ubjedljivo osvojio prvo mjesto sa 26,5 bodova u odnosu na svoju konkurenciju i zasluženo osvojio pehar najboljeg sportiste za 2012. godinu u Derventi.

Simić Snježana i Popović Miloš ušli su u uži krug izbora, ali sa nedovoljnim brojem glasačkih bodova kako bi osvojili pehar najboljeg sportiste u ženskoj kategoriji i najperspektivnijeg sportiste pa su završili na trećem mjestu.

Pri izboru najboljeg kolektiva, Karate klub “Derventa” prema glasačkim bodovima završio je na drugom mjestu. Ovim je karate klub krunisao odličnu sezonu 2012. i pokazao da ima odlične sportiste i da kao klub odlično radi sa svojim članovima što pokazuju i rezultati u raznima selekcijama od pionira do seniora.

„Ovom prilikom još jednom čestitamo Marić Dušanu koji je bio odličan i u fudbalskom i u karate klubu i mi smo na njega ponosni. Takođe čestitamo Simić Snježani i Popović Milošu kojima želimo puno uspjeha u novoj sezoni. Karate klub Derventa počeo je sa novom takmičarskom sezonom 28.01. kada je obavljena prozivka i održan prvi trening. Što se tiče termina upisa novih članova, pošto se javilo interesovanje od strane roditelja i djece, upis će početi najvjerovatnije početkom marta“ poručili su treneri.