Vijesti Sport Nije dobro počelo: „Krojačima“ presudio bivši igrač

Nije dobro počelo: „Krojačima“ presudio bivši igrač

0

Tekstilac je u prvom kolu ovosezonskog izdanja Prve lige Republike Srpske poražen minimalnim rezultatom od Kozare. Jedini pogodak postigao je bivši „krojač“ Srboljub Jandrić, a Tekstilac nije uspio izjednačiti sa igračem više u zadnjih 20-ak minuta.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti prijete poslije prekida Radoje, ali udarac glavom napadača Stjepanovića nije bio precizan. Potom je uzvratio Perić, ali njegov duel „oči u oči“ sa golmanom Ilićem odlazi u korist čuvara mreže gostiju. Sredinom prvog dijela opomenu dobija iskusni Radoja, što će se pokazati kao veoma važno u nastavku meča. Desetak minuta prije kraja prvog dijela odlično je sa više od 20 metara šutirao Jandrić i pogodio mrežu Plisnića.

I u nastavku je viđena otvorena utakmica. „Krojači“ su vjetar u leđa dobili u 67. minutu isključenjem opasnog Radoje, nakon još jednog prekršaja na Susakoviću, ali pritisak nije urodio plodom. Perić se našao u dobroj prilici pet minuta prije kraja utakmice, ali nije uspio da pogodi gol iz izgledne pozicije.

Tekstilac i u narednom periodu očekuje veliki izazov – gostovanje kod banjalučkog Borca.

Prva liga RS, 1. kolo: FK Tekstilac – FK Kozara 0:1 (0:1). Strijelac Jandrić u 34. minutu. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović (od 76. min. Ćorić Da.), Duspara, Perić, Susaković, Komlenović, Kukić (od 59. min. Ćorić De.). Trener Marko Stojić.

FK Kozara: Ilić, Paštar, Petrović, Radoja, Kremenović  (od 83. min. Komljenović D.), Glišić, Jandrić S, Petković (od 60 min. Novaković M.), Bunić, Stjepanović, Kondić A. Trener Vule Trivunović.