Novi trijumf “krojača”

0
Skok Perovića za vodstvo/Foto Nikola Kulaga

Fudbaleri Tekstilaca savladali su trebinjski Leotar rezultatom 3:1.

Tekstilac je bio bolji rival na početku susreta, a prvu sjajnu priliku propustio je Perović, nakon dodavanja Malovića. Ipak, stameni napadač iskupio se već u 9. minutu kada je, nakon Maksimovićevog udarca iz ugla, nadvisio protivničke defanzivce za vođstvo Tekstilca. Ipak, u 38. minutu Trebinjci preko Šipovca stižu do poravnanja.

Ipak, iskusni Jolović već početkom nastavka dovodi Tekstilac u novo vodstvo. Iako je Marić u 56. minutu zaradio drugi žuti karton, derventski prvoligaš nije izgubio ritam, tako da je Rašević u 80. minutu potvrdio pobjedu.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Kozarskoj Dubici.

M:tel Prva liga RS, 14. kolo: FK Tekstilac – FK Leotar 3:1 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Miloš Gigović.

FK Tekstilac: Kutić, Marić, Jolović, Ćorić, Rašević, Reljić, Đuričić, Maksimović, Duspara, Malović, PErović. Trener Mile Lazarević.