Vijesti Sport OK Derventa: Liderke ipak prejake, pobjedom u zadnjem kolu izbjeći baraž

OK Derventa: Liderke ipak prejake, pobjedom u zadnjem kolu izbjeći baraž

0

Odbojkašice Dervente poražene su od prvoplasirane Inove u predzadnjem kolu ovosezonskog izdanja Prve lige Republike Srpske.

Iako je bilo teško očekivati da će Dervenćanke pomrsiti račune liderkama iz Banjaluke,  gošće se nisu predavale  i nakon prva dva neizvijesna seta rezultat je bio 1:1. Ipak, u trećem periodu dolazi do pada u igri Dervenćanki, što je rezultiralo sa svega 10 osvojenih poena, da bi odbojkašice Inove potom osvojile i četvrti set.

U posljednjem kolu Dervenćanke će pred svojim navijačima ugostiti ekipu Glasinca, dok će o plasmanu u Premijer ligu BiH odlučiti Maglić i Inova u Foči.

Derventa će pobjedom osigurati opstanak u Prvoj ligi, bez obzira na rezultat susreta Ljubinje – Crvena zvijezda.

Mi bi sa nova tri boda sigurno izbjegli baraž, što bi bilo veoma dobro, jer bi time eliminisali rizik i igranje utakmica u maju. Djevojke su u formi i pokazale su dobru igru protiv favorita na gostovanjima u nastavku prvenstva, dok su na domaćem terenu ostvarile maksimalni učinak. Nadamo se za vikend da ćemo to potvrditi i protiv Glasinca i riješiti sve dileme, kaže trener Vlado Kovačević.

Utakmica sa Sokočankama odigraće se u subotu (24. marta), od 16 časova.

Prva liga RS, 17. kolo: OK Inova – OK Derventa 3:1 (25:23; 23:25; 25:10; 25:19). Sudije Micić i Cvišić. OK Derventa: Babić, Tutnjević, Tadić, Malić Marija, Smiljić, Kašić, Stjepanović, Vučković, Malić Magdalena, Cvjetković.