Vijesti Sport Odbojkašice “zimuju” na diobi prvog mjesta

Odbojkašice “zimuju” na diobi prvog mjesta

0

U poslednjoj prvenstvenoj utakmici jesenjeg dijela odbojkašice Dervente su slavile na gostovanju u Novom Gradu kod ekipe Smeč.

Dosadašnji rezultati su nagovještavali da će Dervenćanke imaju ulogu favorita i to su opravdale odličnom igrom u svim odbojkaškim elementima.

Početna prednost domaćina od 4:0 u prvom setu je brzo „istopljena“ odličnim servisom kapitena Ksenie Popadić. Neizvjesnost je trajala do rezultata 9:10, a tad na servis dolazi Vanja Ninković i sjajnim servisima i još boljom odbranom „zone 5“ Dervenćanke osvajaju set rezultatom 10:25.

U drugiom setu je viđena još dominantnija igra, posebno u odbrani. Blok Sare Saračević i posebno Vanje Ninković je potpuno zaustavio napade domaćina, a kako je servis bio bez greške, zabilježen je i više nego dominantan trijumf 4:25. Treći set preslikan kao drugi, sa čak jednakim rezultatom 4:25.

Odbojkašice Dervente su jesenji dio šampionata završile na diobi prvog mjesta sa jednakim brojem poena i jednakim set-količnikom kao ekipa Vožd Prijedor, a sada im predstoji zimska pauza do februara.

Druga liga Republike Srpske, grupa 1, 7. kolo: OK SMEČ NOVI GRAD – OK DERVENTA  0:3 (10:25, 4:25, 4:25)

OK Derventa: 2. Sara Živković, 3. Dragana Babić (L1), 4. Sara Saračević, 5. Sara Damjanović, 6. Maja Vujičić. 7. Ena Kenjalo, 8. Vanja Ninković, 9. Ksenia Popadić (K), 10. Anđela Aleksić, 12. Nikolina Adžić, 13. Tamara Malić, 15. Ivana Dujaković (L2). Trener Dragan Moćić.