Vijesti Sport Osinja pobjednik Turnira mjesnih zajednica

Osinja pobjednik Turnira mjesnih zajednica

0

Oko tri stotine ljubitelja futsala uživalo je na završnici šestog Turnira mjesnih zajednica opštine Derventa.

Pobjednik turnira Osinja
Pobjednik 6. Turnira MZ – Osinja

U prvom polufinalnom susretu ekipa Osinje je brzo stekla dva gola prednosti nakon čega je rutinski čekala grešku ekipe iz Pojezne. Posle trećeg gola Osinjana Pojezna dolazi do daha, smanjuje zaostatak (3:1) i stvara nekoliko šansi, ali ekipa Osinje koristi situaciju i četvrtim golom zaključuje prvi polufinalni meč.

Iako su bili favoriti u drugom susretu i poveli sa 1:0, prošlogodišnji pobjednik Derventa I nije uspjela da dođe do pobjede nad veoma motivisanom i borbenom ekipom Ukrine. Odlično utakmicu odigrao je trostruki strijelac Čolić i to je bilo dovoljno da se ekipa Ukrine plasira u finale.

Nakon polufinalnih susreta na terenu su svoje umijeće pokazali predpioniri F. K. Tekstilac (godište 2004/05 ) i oduševili sve prisutne.

U finalnom susretu, ukupno 50. meču na turniru, snage su odmjerile ekipe koje do sada nisu osvajale ovaj turnir. Ekipa Osinje je dva puta poražena u polufinalu, dok je Ukrina prvi put ušla došla do završnice. Kao i u polufinalu, Osinjani brzo postižu dva gola za ubjedljivo vodstvo. Sredinom prvog poluvremena povećavaju prednost preko Panzalovića da bi pred kraj prvog dijela Trutina smanjio rezultat na 3:1, ali iz slijedećeg napada Osinjani postižu četvrti gol za ubjedljivo vodstvo nakon prvog poluvremena. Ipak, igrači Ukrine se ne predaju i preko Bosića, pa potom i Čolića, uspijevaju smanjtii rezultat na 4:3. Imali su igrači Ukrine pet minuta za izjednačenje, ali nakon dosta promašenih šansi i jedne i druge ekipe ipak je taj rezultat ostao na kraju meča. Najbolji igrač je iskusni Bogdan Željko, a najbolji golman Vedran Gojić, oba iz pobjedničkog sastava.