Vijesti Sport Oslabljeni Tekstilac nije izdržao u Foči

Oslabljeni Tekstilac nije izdržao u Foči

0

Desetkovana ekipa Tekstilca poražena je na gostovanju u Foči. Ekipa Zorana Burića, iako oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca, pružila je dobar otpor na teškom gostovanju.

Štaviše, „krojači“ su do vođstva mogli već u uvodnim minutama susreta, ali je odbrambeni igrač Sutjeske Mihajlović spriječio Sosu da postigne pogodak u izglednoj situaciji. Ipak, u 14. minutu Ristović je, na asistenciju Stanojevića, doveo domaće u vođstvo.

Početkom nastavka Sosa je uspio da zatrese mrežu protivnika, ali je sudija Ajder poništio gol zbog ofsajda, što je izazvalo nezadovoljstvo u redovima derventskog prvoligaša. Ipak, „krojači dolaze do izjednačenja u 58. minutu kada je Jovanović bio siguran sa „kreča“. Egal između dva rivala je kratko trajao, s obzirom da je Ivanović, inače bivši fudbaler Tekstilca, u 66. minuti doveo Fočake ponovo do prednosti, a ispostavilo se i do nova tri boda.

Tekstilac je nastupio bez suspendovanih Jolovića i Duspare, te povrijeđenih Đuričića, Ignjića i Ćorića, sa mahom igračima iz omladinskog pogona.

Prva liga RS, 31. kolo: FK Sutjeska – FK Tekstilac 2:1 (1:0). Gradski stadion u Foči. Sudija Vanja Ajder.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Aleksić, Đekić, Kušljić, Sosa, Prljeta, Duvnjak, Bašić, De Melo , Jovanović. Trener Zoran Burić.