Vijesti Sport PFL Doboj: Lužančani raspoloženi pred gostovanje prvoligaša, Osinjani dobri protiv lidera

0

U okviru 4. kola PFL Doboj lužanski Borac ubjedljivo je savladao Rudar iz Stanara, dok su Osinjani remizirali sa Ukrinom iz Čečave.

Na igralištu u Lužanima igrao se 12. minut utakmice kada je, na proigravanje Marinkovica, Kulaga izašao “oči u oči” sa golmanom Rudara i sigurno pospremio loptu u mrežu. Do kraja poluvremena, vođstvo domaćih udvostručuje Milanković nakon centaršuta Kojića, da bi kapiten Savić postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 3:0.

Lužančani ne posustaju ni u nastavku. Siguran sa „bijele“ tačke bio je Marinković, Ćorić je povisio na 5:0, da bi Marinković svojim drugim golom postavio konačan rezultat. Već u srijedu Borac će na svom terenu dočekati Rudar iz Prijedora u utakmici Kupa Republike Srpske.

Za razliku od Lužančana, Osinjani su na svom terenu ugostili prvoplasiranu Ukrinu, ekipu koja je i nakon ovog kola ostala neporažena. Gosti su do prednosti došli u 10. minutu pogotkom Bjelića, da bi Osinjani izjednačili u 57. minuti golom Marića sa „kreča“.

Borac (BL) – Rudar 6:0 (3:0). Igralište u Lužanima. Borac (BL): Mikač, Bojanović, Milanović, Kojić (od 57. Ćorić), Savić Sl. (od 65. Savić St.), Simić, Miljić, Kulaga, Pivaš (od 46. Savić N.), Budeša, Marinković.

Borac (O) – Ukrina 1:1 (0:1). Igralište Centar u Osinji. Borac (O): Kulaga, Marinković, Vasilić, Trivunović, Brkić (od 85. Delić), Popović, Marić, Gojić, Bogdan, Rudonjić (od 81. Lukić), Nović.