Vijesti Sport PFL Doboj: Lužančani slavili nakon preokreta

PFL Doboj: Lužančani slavili nakon preokreta

0

Borac iz Bosanskih Lužana slavio je nakon preokreta u Gornjim Kladarima, dok je imenjak iz Osinje teško poražen u Johovcu, u okviru 5. kola PFL Doboj.

U Kladarima je domaćin do prednsoti došao već u 3. minuti. Neometan na petercu ostao je najbolji igrač Kladara Kuzmanović i rutinski pospremio loptu iza leđa Mikača. Već na početku borbenijeg drugog poluvremena, u 50. minutu, povratnik u ekipu Lužana Dalibor Kulaga, na asistenciju Nemanje Savića, predriblao je nekoliko protivničkih igrača i iz drugog pokušaja savladao golmana Zahirovića. Potpuni preokret desio se u 65. minuti kada je ponovo centrirao Nemanja Savić, a najviši u kaznenom prostoru domacić bio je kapiten Slađan Savić.

Osinjani su poraženi u susretu sa imenjakom iz Johovca rezultatom 5:1, iako su nakon prvog dijela imali samo gol zaostatka. Počasni pogodak djelo je rezerviste Kljajića u 76. minutu.

U narednom kolu Osinjani dočekuju Pelagićevo, dok će Lužančani u goste Slogi 73 iz Ždrebana.

Kladari Gornji – Borac (L) 1:2 (1:0). Igralište u Kladarima Gornjim. Gledalaca 10. Sudija Pajić Dragan. FK Borac: Mikač, Bašić, Milanković, Simić, Bojanović, Kulaga Dario, Kulaga Dalibor, Savić Nemanja, Ćorić (od 46. Miljić), Savić Stefan (od 89. Ivković), Savić Slađan.

Borac (J) – Borac (0) 5:1 (1:0). Igralište Predine bare. Gledalaca 70. Sudija Blagojević Stojan. FK Borac (O): Kulaga, Marinković (od 69. Gojić Đ.), Ćorić, Vasilić, Trivunović, Brkić (od 59. Kljajić), Marić, Gojić J, Turudić (od 57. Bogdan), Rudonić, Nović.