Vijesti Sport PFL Doboj: Marinković vodio Lužane do pobjede, protiv Osinjana dosuđena tri penala

0

U drugom kolu Područne lige Doboj derventski predstavnici zabilježili su pobjedu i poraz.

Borac iz Bosanskih Lužana slavio je pred svojim navijačima zahvaljujući raspoloženom trostrukom strijelcu Miroslavu Marinkoviću. Nakon vođstva gostiju iz Donje Dubice u ranoj fazi utakmice, Marinković pri kraju prvog dijela donosi izjednačenje, a potom i potpuni preokret u 56. minuti. Petnaestak minuta kasnije  gosti su, zahvaljujući auto-golu Milankovića, ponovo u egalu, ali Marinković u 87. minutu postiže svoj treći pogodak i donosi pobjedu.

Osinjski Borac poražen je na gostovanju u Gornjoj Slatini od ekipe Budućnosti rezultatom 4:0, u susretu u kojem je sudija Mladen Lazić dosudio je čak tri jedanaesterca za domaću ekipu.

Osinjani će u narednom kolu dočekati Slogu 73 iz Ždrebana, dok će Lužančani na megdan Trebavcu u Vranjak.

Borac (BL) – Bratstvo 3:2 (1:1). Igralište u Lužanima. Sudija Stevanović Stefan. FK Borac: Mihajlović, Milanković, Savić St. (od 60. Marinković Z.), Savić Sl, Simić, Bojanović, Miljić, Kulaga, Pivaš, Savić, Marinković M.

Budućnost – Borac (O) 4:0 (1:0). Igralište Budućnosti u Gornjoj Slatini. Sudija Mladen Lazić. FK Borac: Kulaga, Đukić, Lukić (od 51. Turudić), Trivunović, Marinković, Marić, Gojić, Brkić (od 70. Majstorović), Vasilić, Trivunović, Nović.