Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjani slavili u derbiju i produžili sjajnu seriju

PFL Doboj: Osinjani slavili u derbiju i produžili sjajnu seriju

0

Lokalni derbi između dva Borca, odigran danas u Bosanskim Lužanima, pripao je Osinjanima. Bio je ovo četvrti trijumf gostiju u nizu, zahvaljujući kojem su izjednačili se na četvrtom mjestu tabele Područne fudbalske lige Doboj sa ekipom Skugrić.

Domaći su dobro otvorili susret i već nakon pet minuta igre stigli su do vođstva. Marinković je odlično izveo udarac iz ugla, a najviši u skoku bio je Milanković, čiji udarac glavom završava iza leđa Kulage. Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju koji su osam minuta kasnije stigli do izjednačenja. Prekid je izveo Marić, a lošu reakciju zadnje linije lužanske ekipe iskoristio je kapiten Osinjana Nović. Na samom kraju poluvremena Bogdan je izveo slobodan udarac, ali je atraktivnom paradom njegov snažan zaustavio golman domaćina Budeša.

U nastavku je domaća ekipa pokušala taktičkim izmjenama da dođe do pobjede, ali u timu jednostavno nije bilo dovoljno raspoloženih igrača. Nakon uvodne prilike i udarca glavom Milankovića nastupio je period bez kvalitetnih akcija i sa jedne i sa druge strane, da bi se pet minuta prije kraja susreta Bogdan našao „oči u oči“ sa golmanom Budešom, koji je ovoga puta izašao kao pobjednik. Ipak, bila je to najava pobjedonosnog gola gostiju jer je samo minut kasnije Marić iskoristio novu grešku domaćina i loptu rutinski poslao u mrežu.

U narednom kolu Osinjani dočekuju Hajduk iz Kožuha, dok će seriju od četiri poraza u nizu Lužančani pokušati prekinuti na gostovanju u Čečavi.

PFL Doboj, 11. kolo: FK Borac (BL) – FK Borac (O) 1:2 (1:1). Igralište u Lužanima. Gledalaca 150. Sudija Jeftić Nedjeljko iz Doboja.

Borac (BL): Budeša, Savić N (od 80. Ćorić), Bojanović, Milanković, Marinković, Jaćimović, Simić, Miljić (od 62. Trutina), Pivaš, Kulaga Dario, Kulaga Dalibor.

Borac (O): Kulaga, Marinković, Ćorić, Vaslić, Trivunović, Brkić (od 75. Kljajić), Marić, Popović (od 62. Lukić), Rudonjić, Đukić (od 35. Bogdan), Nović.