Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjanima bod nakon goleade, Lužančani poslije preokreta trijumfovali

0

borac luzani derventa

Borac iz Lužana zabilježio je trijumf protiv Budućnosti iz Gornje Slatine na svom terenu, dok je imenjak iz Osinje, nakon pravog trilera, na gostovanju u Gornjim Kladarima osvojio bod okviru u 23. kolu Područne lige Doboj.

Gosti su u Lužanima poveli u 3. minutu kada je Bosić iskoristio lošu reakciju domaće odbrane, ali je to više-manje bilo sve što su učinili za 90 minuta. Već nakon pola sata igre Dalibor Kulaga je donio izjednačenje, a do kraja poluvremena Stefan Savić i potpuni preokret. Golova u nastavku nije bilo, ali su domaći rezervista Dario Kulaga i gostujući fudbaler Kertić zaradili obostrano isključenje zbog namjernog udaranja.

Golovima Marića i Brkića u prvih dvadesetak minuta igre Osinjani su došli do značajne prednosti, ali su domaći uspjeli da smanje zaostatak do kraja prvog dijela. Potpuni preokret Kladarima donosi Marko Tešić pogocima u 55. i 58. minuti, da bi golom Stojanovića domaći stigli do, činilo se, nedostižne prednosti od 4:2. Ipak, Osinjani se nisu predavali pa su drugim pogotkom Marića i Trivunovića u posljednjem minutu utakmice „isčupali“ bod. Do kraja susreta isključen je i golman Osinjana Dabić zbog prigovora.

U narednom kolu očekuje nas lokalni derbi između ove dvije ekipe, ujedno i borba za četvrto mjesto tabele.

FK Borac (BL) – FK Budućnost 2:1 (2:1). Igralište u Lužanima. Sudija Andrea Momčičević. FK Borac: Mitrić, Ćorić, Simić, Pećić Nedo, Pećić Bojan, Milanković, Pivaš, Kulaga, Trutina (od 67. Makivić), Savić, Miljić.

FK Kladari gornji – FK Borac (O) 4:4 (1:2). Igralište FK Kladari. Sudija Slobodan Popović. FK Borac: Dabić, Panzalović, Brkić (od 53. Delić), Trivunović, Savić, Marić, Gojić, Popović, Lukić (od 77. Stanić), Rudonjić, Vasilić.