Vijesti Sport PFL Doboj: Pobjeda Lužančana, poraz Osinjana

PFL Doboj: Pobjeda Lužančana, poraz Osinjana

1

Derventski predstavnici u Područnoj fudbalskoj ligi Doboj odigrali su susrete 16. kola.

Zanimljivu utakmicu u Lužanima domaći Borac odigrao je protiv Trebavca. Golovima Milankovića i Trutine Lužančani su imali sigurnu prednost nakon pola sata igre, ali gosti uspjevaju smanjiti zaostatak do kraja prvog dijela. Dvadesetak minuta prije kraja Marinković ponovo donosi dva gola prednosti domaćim i to u situaciji kada je Borac imao igrača manje zbog isključenja Makivića. Ipak, gosti pet minuta prije kraja ponovo dolaze na korak od Lužančana, ali više go toga nisu mogli.

Osinjani su poraženi na gostovanju u Ždrebanu. Susret je odlučen već u petoj minutu kada je mrežu golmana Dabića pogodio Nedić.

U narednom kolu petoplasirani Lužančani gostuju u Stanarima kod Rudara, a šestoplasirani Osinjani kod Ukrine iz Čečave.

Borac (BL) – Trebavac Vranjak 3:2 (2:1). Igralište u Lužanima. Sudija Stojan Blagojević. FK Borac: Mitrić, Pećić, Simić (od 73. Bašić), Trutina (od 40. Makivić), Kukić (od 90. Gvozdarević), Savić, Ćorić, Miljić, Pivaš, Milanković, Marinković. Trener Senad Smajić.

Sloga 73 – Borac (O) 1:0 (1:0). Igralište Sloge u Ždrebanu. Sudija Kosta Radić. FK Borac: Dabić, Ćorić (od 85. Lukić), Gojić J, Turudić (od 16. Panzalović), Vujičić, Marić, Gojić Đ, Kljajić, Nović, Mikerević, Vasilić.