Vijesti Sport Pilana Đurić pokorila Derventu

Pilana Đurić pokorila Derventu

0

Na finalnoj večeri turnira prvi na teren su izašli pioniri, godište 97/98, i u zanimljivom meču s malo golova sretnija je bila ekipa iz Doboja i osvojila prvo mjesto u konkurenciji 15 ekipa.

Pilana Djuric pokorila Derventu

Nakon toga na teren izlaze seniori, a prva polufinalna utakmica između Pilane Đurić, za koju je nastupalo šest igrača iz Srbije i četvorica iz Makedonije, i Đavo Tapu iz Osijeka, za koju su nastupali igrači Osijeka pojačani sa dvojicom BH reprezentativaca iz Sarajeva. U odličnoj futsal predstavi ekipa Pilane je imala više raspoloženih igrača gdje su se svakih pet minuta mjenjale postave, jedna iz Srbije, druga iz Makedonije i sa dosta jakim tempom, te odličnim odbranama golmana Kalabe, Pilana uspijeva da riješi meč u svoju korist.

U drugoj polufinalnoj utakmici ekipa Šiška bar/Dolinox iz Ljubljane nije uspjela da rješi enigmu zvana Dino Hamidović koji je odlično čuvao mrežu ekipe Braća Đukić automobili a za koju su nastupali igrači Mnk Bosna kompreda iz Tuzle. Odlična mlada ekipa iz Tuzle, predvođena s iskusnim Muratovićem, velikom borbenošću i kompaktnošću od početka utakmice znala je šta hoće i uspjela je ostvariti svoj cilj, a to je prolaz u finale. Rano su tuzlaci dali dva gola i sigurno utakmicu priveli kraju. Na poluvremenu polufinalnih utakmica predstavio se i Zlatko Mešić, prvak Bih u freestyle footbalu sa svojim bravurama.

U finalu veterana između ekipe iz Banovića i pilane Đurić, za koju su igrali igrači iz Dervente i Doboja, veoma neizvjestan duel do samog kraja gdje su penali odlučivali o pobjedniku, a sretnija i spretnija je bila ekipa iz Dervente.

U finalu kadeta ekipa Goriziane je vodila sa 2:0 , ali kako je vrijeme više odmicalo ekipa Kmf Čelinca je sve više preuzimala konce igre u svoje ruke i 20 sekundi prije kraja uspjeva da postigne i treći gol i da osvoji turnir u kadetskoj konkurenciji gdje je učestvovalo 16 ekipa.

Pred samu  finalnu utakmicu, kao i na poluvremenima i tajm autima na oduševljenje derventske publike, predstavila se plesačka grupa djevojaka Cedevitas iz Zagreba, koje nastupaju na euroligaškim nastupima KK Cedevita iz Zagreba.

A u finalu seniorskog turnira, na kojem je učestvovalo 39 ekipa iz 5 zemalja bivše Jugoslavije, snage su odmjerili Pilana Đurić i Braća Đukić automobili. Poveli su igrači iz Tuzle na samom početku meča golom Isanovića da bi Tomin krajem prvog dijela odličnim šutem izjednačio, što je bio konačan rezultat poluvremena, uz dosta nerealizovanih šansi obiju ekipa a najviše zahvaljujući odličnim odbranama obojice golmana. Sredinom drugog dijela Pilana Đurić u kratkom roku daje dva gola preko Micevskog i drže utakmicu pod kontrolom do kraja meča. U zadnjih par minuta koncetracija ekipe iz Tuzle je popustila i primaju još par golova za visokih 6:1, koji ne govori o pravom stanju na terenu. Sasvim zasluženo ček od 11.000 KM je završio u rukama ekipe Pilana Đurić.

Nagrade najboljim ekipama i pojedincima uručio je Načelnik opštine Derventa.

SRIJEDA 26.12. Polufinale seniora, finale pionira, kadeta,veterana i finale seniora

Finale pionira: FK SLOGA DOBOJ – FK MODRIČA CITY 1:1 (4:3)

Polufinale seniora: PILANA ĐURIĆ – ĐAVO TAPU OSIJEK 3:0

Polufinale seniora: ŠIŠKA BAR LJUBLJANA – BRAĆA ĐUKIĆ DERV. 1:4

Finale veterana: HARMELI BANOVIĆI – PILANA ĐURIĆ 3:3 (5:6)

Finale kadeta: GORIZIANA DOBOJ JUG – KMF ČELINAC BELCAFE 2:3

Finale seniora: PILANA ĐURIĆ – BRAĆA ĐUKIĆ 6:1

NAJBOLJI POJEDINCI:

Seniori: Naj.igrač: Stanković Davor (Pilana Đurić) Naj.strijelac: Edin Muratović (Braća Đukić) Naj.golman: Aleksandar Kalaba (Pilana Đurić)

Kadeti: Naj.igrač: Matijašević Slaven (Kmf Čelinac) Naj.golman: Kikić Kenan (Goriziana)

Pioniri: Naj.igrač: Đuranović Srđan (Sloga Doboj) Naj.golman: Đurić Marko (Modriča)

Veterani: Naj.igrač: Bogdan Željko (Pilana Đurić) Naj.golman: Mujčinović Amel (Banovići)