Vijesti Sport Pirova pobjeda Tekstilca

Pirova pobjeda Tekstilca

0

Tekstilac će nakon osam prvoligaških sezona u niži rang, epilog je posljednjeg ovosezonskog prvoligaškog kola. Pirova pobjeda protiv komšija iz Prnjavora nije bila dovoljna za baraž protiv nekog od drugoligaša s obzirom da je Modriča savladala Zvijezdu 09.

“Krojači” su u prvom dijelu stvorili dvije dobre situacije pred golom Mitrovića. U 20. minutu Duspara je idealno poslužio De Mela, ali je udarac Južnoamerikanca iz izgledne pozicije osujetio golman gostiju. Na kraju prvog poluvremena Duspara je i sam pokušao sa dvadesetak metara ugroziti gol Prnjavorčana, ali je solidan pokušaj završio pored gola. Modriča je tada već imala sigurnih 2:0.

Drugo poluvrijeme počinje katastrofalno po Tekstilac s obzirom da iskusni Vidović koristi statičnost domaće odbrane i usamljen pogađa mrežu. S obzirom da je Zvijezda 09 u tim trenucima smanjila zaostatak u meču sa Modričom, “krojači” su krenuli na sve ili ništa, ali stopostotne prilike nakon dodavanja Duspare promašuju Đekić i De Melo. Nakon što je situaciju “oči u oči” sa golmanom Mitrovićem promašio i Bašić,  na scenu stupa najmlađi na terenu – Saša Duvnjak koji u 54. i 58. minutu, u maniru mnogo iskusnijih igrača, preokreće rezultat u korist Tekstilca. Između dva gola i Duspara je pogodio stativu, ali hladan tuš je stigao iz Modriče jer su domaći povećali prednost na 3:1, te na kraju slavili sa 4:2.

Podrinje i Tekstilac će tako od naredne sezone nastupati u Drugoj ligi, dok će Modriča i Drina kroz razigravanje sa drugoplasiranim ekipama dvije Druge lige pokušati izboriti prvoligaški status i naredne sezone.

Prva liga RS, 34. kolo: FK Tekstilac – FK Ljubić 2:1 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija: Marko Maksimović.

FK Tekstilac: Marković, Aleksić, Jolović, Đekić, Ignjić (od 70. Perić), Sosa, Teofilović, Duvnjak, Bašić (od 80. Lejić), De Melo, Duspara. Trener Zoran Burić.