Vijesti Sport Pobjeda Dervenćanima

Pobjeda Dervenćanima

0

Proteklog vikenda odigrane su utakmice prvog kola II lige RS u futsal-u – grupa Zapad. Grupu Zapad u novoj sezoni će sačinjavati 8 klubova, a jedan od njih je i KMF “Derventa”.

Pobjeda Dervencanima

KMF “Derventa” je u prvom kolu preuzela ulogu domaćina i dočekala KMF “Jošavka” iz Čelinca. Cjelokupno gledano meč je bio veoma kvalitetan i u pojedinim trenutcima neizvjesan, ali epitet boljega su ponijeli Dervenćani i na domaćem terenu upisali prva tri boda, kako piše portal futsalbalkan.com.

Na samom startu prvog poluvremena “Derventa” je došla u vodstvo nakon čega je uslijedio period sa dosta neiskorišćenih šansi kako domaćih tako i gostujućih igrača. Dervenćani su na poluvrijeme otišli sa jednim golom prednosti, ali prije nego li je odsviran kraj prvog poluvremena obe ekipe su postigle po jedan gol. Rezultat na poluvremenu KMF “Derventa” – KMF “Jošavka” 2 : 1.

Početkom drugog poluvremena gosti su ponovo došli do izjednačenja ali ga nisu dugo zadržali. Već u sledećem napadu Dervenćani su ponovo poveli na pomalo atraktivan način, Aleksić je postigao gol za novo vodstvo od 3:2.

U nastavku gostima je dosuđen penal koji su sasvim sigurno iskoristili te po treći put došli do izjednačenja. Kao ni u prethodnim situacijama gosti nisu uspjeli da zadrže neriješen rezultat pa je ubrzo golman gostiju morao po četvrti put tražiti loptu u svojoj mreži.

Pet minuta prije kraja, utakmica ponovo dobija jednu dozu neizvjesnosti, gosti po četvrti put stižu do izjednačenja, ali ovaj put već u sledećem napadu ponovo bivaju matirani od strane Rastovića. Konačan rezultat postavljen je samo nekoliko sekundi prije kraja golom Simića.

KMF “Derventa” – KMF “Jošavka” 6 : 4.

KMF “Derventa”: Aleksić M., Bašić, Ćorić, Kojić D., Railić, Dragosavljević V., Trutina M., Pivaš, Rastović M., Simić, Gojić i Milošević .