Vijesti Sport Pobjeda Dervente protiv Kaknja

Pobjeda Dervente protiv Kaknja

0

U okviru četvrtog kola Premijer Lige BiH ekipa Dervente je dočekala novajliju u ligi, ekipu RK Kakanj iz Kaknja. Naši rukometaši su odlično otvorili utakmicu, došli do početnog vodstva od 2:0, te su tokom cijelog prvog poluvremena zadržali rezultatsku kontrolu.

Iako je u nekoliko navrata izgledalo da će se rukometaši Dervente “odlijepiti” na veću razliku, gosti su uspijevali da održe priključak tako de se na odmor otišlo sa +3 za Derventu, 14:11.

U drugom poluvremenu utakmica se pretvara u rovovsku bitku za svaki gol. Naši padaju u igri u napadu, uz očajne šuteve i odlične odbrane golmana gostiju ne postižu ni jedan pogodak do 14. minuta nastavka.

Za to vrijeme gosti dolaze do izjednačenja i mogućnosti za veliki preokret u kojem ih spriječava samo raspoloženi Bjelić koji je prikupio fantastičnih 20 odbrana.

Do kraja utakmice igralo se gol za gol sve do konačnog vodstva Dervente 19:18. U dramatičnoj završnici gosti su imali poslijednji napad za izjednačenje, ali ga ipak nisu uspjeli realizovati.

RK Derventa – RK Kakanj 19:18

RK Derventa: Blagovčanin, Marić, Puljizović 1, Sibinčić 1, Todorić, Lukić 3, Zemunović 2, Škrga 2, Ristić 3, Mišanović 2, Bibić 1, Bjelić (20. odbrana), Kuzman 2, Krstajić, Zekić 2, Lazarević, trener: Zoran Dokić.

RK Kakanj: Šesirović, Karasahanović, Bjelopoljak, Ivanišević 5, Duraković, Hrgota, Tukulić, Rojo, Demirović 5, Sabljaković 2, Velispahić, Fejzović, Delić, Burzić 1, Zajmović 3, Ekinović 2, trener:Amitović Almir.

U sledećem kolu naši rukometaši putuju u goste ekipi RK Gračanica u istoimeni grad.

Sledeću utakmicu na domaćem terenu naši igraju za dvije sedmice protiv ekipe Bosna BH Telekom iz Sarajeva, prošlogodišnjeg člana SEHA lige.