Vijesti Sport Pobjeda za kraj prvog dijela sezone

Pobjeda za kraj prvog dijela sezone

0

Fudbaleri Borca iz Bosanskih Lužana su u nedelju na domaćem terenu pobjedili BSK iz Bušletića u okviru 9. kola MOL Doboj, a ujedno i poslednjoj utakmici za ovu godinu.

Trener Miro Liščić odlučio se za sledeći sastav: Kojić, Bojanović (Marković Nedo), Dragišić, Teofilović, Balešević (Bašić), Marković Saša (Šogorović), Zemunović, Kulaga Dalibor, Simić, Budeša, Savić.

Iako je veći dio vremena kontrolisao loptu, Borac je u prvih deset minuta bio potpuno bezbijedan i bezopasan, dok sa druge strane ni BSK nije uspio da organizije pravu kontru. Prvo poluvrijeme je proteklo u borbenoj igri, ali ovoga puta je izostala kvalitetna igra koja se očekivala, prije svega zbog lošeg terena. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja jedne i druge strane na odmor se otišlo sa rezultatom 0 : 0.

U drugom poluvremenu igrači Borca su se probudli, na samom početku drugog poluvremena Balešević izvodi aut, pronalazi Budešu koji je uposlio Savića. Najbolji strijelac ekipe rutinski je savladao golmana za 1 : 0.

Domaći su nastavili sa pritiskom ali nisu uspjeli da daju gol. Ofanzivna igra osvetila im se i gosti su iz kontre uspjeli da savladaju veoma sigurnog Kojića. Domaći su sve karte bacili u napad, ali rezultat je ostao nepromijenjen sve do zadnjeg minuta sudijske nadoknade kada nakon nespretne reakcije gostujećeg golmana na odbijenu loptu natrčava Dragišić i postiže pogodak za veliko slavlje domaćih navijača.

Konačan rezultat od 2:1 doveo je Borac do trećeg mjesta na tabeli. Treba naglasiti da je Borac debitant u ovoj ligi, a igrači su ostavili i više nego dobar utisak u prvom dijelu sezone.