Vijesti Sport Poraz u Živinicama u pretposljednjem kolu

Poraz u Živinicama u pretposljednjem kolu

0

Naši momci doživjeli su poraz na gostovanju u Živinicama od ekipe RK Konjuh, rezultatom 27:23. Derventa je odlično započela utakmicu i bila više nego ravnopravan rival, pogotovo u prvom poluvrijemenu koje je čak i dobila sa golom prednosti, 14:13.

Poraz u Zivinicama u pretposljednjem kolu

U drugom poluvremenu naši rukometaši su održavali rezultatsku neizvijesnost desetak minuta, kada su dozvolili domaćinu da se razigra u napadu, što je uz naš loš procenat šuta rezultiralo zaostatkom od 4-5 pogodaka. RK Konjuh je mirno priveo utakmicu kraju i postavio konačan rezultat na 27:23.

Ovim porazom RK Derventa je ostala na 8. mjestu na tabeli dok iza sebe imaju ekipu Gračanice sa istim brojem bodova, te Leotar i Bosnu Prevent sa bodom manje. U posljednjem, 26. kolu Premijer Lige BiH ekipa Dervente dočekuje ekipu Bosne Prevent iz Visokog, direktnog konkurenta za konačan plasman na tabeli.

Ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje rukometa da u subotu 14.4. u 19.00h dođu u Sportsku dvoranu da zajedno sa rukometašima proslave, nadamo se, novu pobjedu kao i opstanak u Premijer ligi što je i bio osnovni cilj ekipe za ovu sezonu. Klub želi da se oduži svim vjernim navijačima na podršci pa će ulaz na utakmicu biti besplatan.