Vijesti Sport Prekid u Lužanima

Prekid u Lužanima

0

Utakmicu 8. kola MOL Doboj, koja je u subotu odigrana u Bosanskim Lužanima između Borca i 27. Jul-a, zasjenio je incident koji je izazvao gostujući golman Nadir Merdžanović i glavni sudija Stanko Todorović.

Prekid u Luzanima

Naime u 54. minuti, pri rezultatu 3:0 za domaćine, spomenuti golman je odgurnuo sudiju. Golmana je isfrustriralo nekorektno suđenje glavnog suca, a sve je puklo nakon što je Todorović golmanu pokazao put u svlačionicu jer se sukobio sa saigračem. Ta odluka toliko je razbjesnila Merdžanovića da je krenuo na sudiju i odgurnuo ga.

Todorović je prekinuo utakmicu.

Cjelokupna situacija pomalo je šokirala domaćine. Priznaju da je Todorović donio pogrešnu odluku, ali i napominju da se gostujući golman ipak trebao suzdržati.

Utakmica je sjajno počela za domaće, Trutina se našao oči u oči sa golmanom i nije mu bilo teško da smjesti loptu u mrežu. Imali su i gosti svoje prilike, ali Gojić je sigurnim intervencijama sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Na početku drugog poluvremena Bašić povećava prednost domaćina, dok je Savićev gol za 3:0 bio povod za nemili događaj. Nažalost glavni arbitar još jednom je pokazao da nije u stanju da sudi i ovaj najniži rang takmičenja, ne samo zbog prekida već i zbog cjelokupno lošeg vođenja meča.

Za Borac su nastupili: Gojić, Bojanović, Simić, Budeša, Bašić, Kulaga Dalibor, Kulaga Dario, Kojić, Savić, Lisičić i Trutina.

U ostalim susretima Željezničar je uzeo bod prvoplasiranom Rudaru, rezultat je bio 2:2. Vučijak je sa 5:2 savladao Polet. BSK u gostima bolji od Zborišta sa 2:1. Kotorani su rezultatom 2:0 pobjedili Borac 1975. Slobodna je bila ekipa 4. Jul-a.