Vijesti Sport Prekinut niz od devet utakmica bez poraza

Prekinut niz od devet utakmica bez poraza

0

Fudbaleri Borca doživjeli su poraz na gostovanju kod Poleta iz Podnovlja 1:0 (0:0), u derbi meču 11. kola MOL Doboj. Borac je igrao u sledećem sastavu: Kojić, Simić, Nedić, Đurđić, Bojanović, Trutina, Kulaga Dalibor, Kulaga Dario, Lisičić, Savić, Budeša.

Igrala se tvrda i napeta utakmica, čvrsto na sredini terena bez nekih većih šansi. Polet je više imao loptu u svojim nogama, ali bez prave prilike dok je Borac pokušavao iz prekida i kontra napada.

Katastofalno suđenje znatno je uticalo na igru. U 25. minutu zbog verbalnog okršaja golman Borca i napadač Poleta dobijaju direktne crvene kartone. U igru ulazi Dragišić koji je stao među stative, a izlazi Lisičić. Nekoliko minuta kasnije novi peh, povrijedio se Budeša, a umjesto njega ulazi Ćorić.

U drugom poluvremenu Borac je imao dvije odlične šanse da postigne pogodak, ali Trutina šutira u golmana dok pokušaj kapitena Savića odlazi pored gola.

Sredinom drugog poluvremena u kazenom prostoru igrač domaćina pada i sudija pokazuje na bijelu tačku. Golman nije imao nikakve šanse i Polet vodi sa 1:0.

U samom finišu Ćorić je imao zicer, ali lopta odlazi preko gola. Borac je ovim porazom pao na 5. mjesto.