Vijesti Sport Prijala duga pauza: Rukometaši potopili Krivaju sjajnom igrom u nastavku

Prijala duga pauza: Rukometaši potopili Krivaju sjajnom igrom u nastavku

0

15027555_1488505687831125_713294557752248680_n

Reprezentativna pauza od pune tri nedjelje čini se da je prijala ekipi Dervente koja je sinoć pred svojim navijačima zabilježila više nego ubjedljivu pobjedu nad ekipom Krivaje u okviru 8. kola Premijer lige BiH – 32:20 (14:12).

U prvom poluvremenu vodila se uglavnom izjednačena borba između dvije ekipe iz vrha tabele, a domaći rukometaši do prednosti od dva pogotka dolaze u poslijednjim minutama prvog dijela. Odmah na početku nastavka Dervenćani odličnom igrom u odbrani prave seriju od 4:0 i dolaze do osjetnije prednosti, istovremeno sprečavajući goste da čak šest minuta postignu pogodak. Zahvaljujući odličnoj igri u napadu, ali i 17 odbrana golmana Starčevića, prednost je do kraja susreta rasla sve do uvjerljivih 12 golova.

– U prvom poluvremenu imali smo dosta grešaka, naročito u odbrani, ali kada smo u nastavku počeli da radimo ono što smo vježbali i ono što mi realno možemo, sve je sjelo na svoje mjesto, izjavio je strateg RK Derventa Zoran Dokić.

U narednom kolu naši rukometaši putuju u Cazin, na megdan Krajini.