Vijesti Sport Prva liga RS: Remi dovoljan za plasman Tekstilca u “ligu za prvaka”

Prva liga RS: Remi dovoljan za plasman Tekstilca u “ligu za prvaka”

0

U 22. kolu Prve lige Republike Srpske Tekstilac Kort je odmjerio snage sa odličnom ekipom Podrinja. Prvoligaš iz Janje je u borbi sa Rudarom iz Prijedora za drugo mjesto na tabeli, dok su “krojači” željeli da revanširaju za poraz u prvom dijelu sezone, te i da teoretski osiguraju plasman među najboljih šest ekipa. Zahvaljujući neriješenom ishodu u susretu Sutjeske i Kozare, derventskom prvoligašu je to i pošlo za nogom.

Nakon furioznog početka utakmice, te po jednog pogotka obje ekipe, uslijedio je mirniji period. Tekstilac Kort je u vodstvo došao pogotkom Gatarića, na dodavanje Stijepića, da bi gosti iskoristili uljuljkanost domaće ekipe i izjednačili već u narednom napadu. Ni u nastavku nije bilo većih uzbuđenja, sve do pred kraj susreta, kada Đuričić sjajno “izbacuje” Jandrića u odličnu priliku, ali udarac rezerviste Tekstilca brani gostujući golman.

U posljednjem kolu Tekstilac gostuje u Istočnom Sarajevu.

Tekstualni prenos:

1. minut: Susret je počeo, Tekstilac ide po bodovo za “ligu za prvaka”.

5. minut: GOOOOOL!!! Odlično proigravanje Stijepića koristi mladi Gatarić i potvrđuje sjajnu formu! Vodi Tekstilac.

6. minut: Gosti odmah dolaze do izjednačenja nakon solo-prodora Vujića.

23. minut: Komlenović je proigrao Susakovića na lijevoj strani, ali na njegov centaršut ne stiže Stijepić.

30. minut: Dobra kombinacija gostiju po desnoj strani, ali udarac Krajišnika iskosa odlazi pokraj gola.

45. minut: Kraj prvog dijela

Drugo poluvrijeme:

51. minut: Izlazi Brković, ulazi Jandrić.

55. minut: Gosti bolje stoje u nastavku, mini pritisak završava nepreciznim udarcem rezerviste Barjaktarevića.

80. minut: Ponovo sjajan prodor gostujućeg Vujića, ali bez opasnosti.

87. minut: Odlična kombinacija Duspare i Đuričića koji sjajno proigrava Jandrića, ali golman gostiju zaustavlja sjajnu akciju. Odlična prilika.

90. minut: Stijepić koristi gužvu, ali sudija poništava gol zbog ofsajda.

Prva liga RS, 21. kolo: FK Tekstilac Kort – Podrinje 1:1 (1:1)
Gradski stadion u Derventi. Sudija Slađan Došlo. Gledalaca . FK Tekstilac Kort: Plisnić, Rastović, Kremenović, Kovač, Jolović, Komlenović, Đuričić, Brković (od 51. Jandrić), Susaković (od 66. Duspara), Gatarić (od 78. Ćorić), Stijepić.