Vijesti Sport Prva liga RS: Važno slavlje Tekstilca, smiješi se “liga za prvaka”

Prva liga RS: Važno slavlje Tekstilca, smiješi se “liga za prvaka”

0

U okviru 19. kola Prve lige Republike Srpske Tekstilac Kort dočekao je Slobodu iz Mrkonjić Grada. Sa dva nesrećna poraza u prva dva kola proljećnog dijela prvenstva, od banjalučkog Borca i Kozare, “krojači” su donekle zakomplikovali svoju poziciju, ali još uvijek drže sve u svojim nogama, zbog čega je ovaj susret od izuzetnog značaja.

Tekstilac je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a nakon vodstva golom Stijepića, isti igrač imao je još jednu idealnu priliku. Uprkos tome, gosti golom Zorića dolaze do izjednačenja pred kraj prvog dijela. U nastavku raspoloženi Gatarić oduzima loptu zadnjoj liniji gostiju, Đuričić centrira, a odbijena lopta dolazi do Susakovića, koji pogađa mrežu Petrovića za važno slavlje “krojača“.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Doboju, a zahvaljujući ovoj pobjedi i ostalim rezultatima konkurenata, ponovo ima prednost od 6 bodova.

Tekstualni prenos:

1. minut: Počela je najvažnija utakmica ovog proljeća. Tekstilac kontrolira loptu.

5. minut: Prilika za Kovača iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali brani golman gostiju Petrović.

17. minut: 1:0!!! Gatarić je centrirao sa desne strane, a Stijepić postigao prvi pogodak ovog proljeća. TEKSTALAC VODIIIII!!!

21. minut: Susaković pokušava sa 20 metara, brani protivnički golman Petrović.

23. minut: Gatarić probija po desnoj strani, sjajno upošljava Stijepića, ali Petrović zaustavlja sjajnu priliku. Tekstilac siguran, Đuričić prijeti šutem sa preko 20 metara.

31. minut: Ponovo Gatarić iz prekida centrira, Jolović prebacuje na drugu stativu, ali kasni Kremenović.

39. minut: Gosti dolaze do izjednačenja. Malbašić je sa lijeve strane centrirao na drugu Plisnićevu stativu, a gostujući  igrač Zorić pogadja mrežu.

45. minut: Kraj prvog poluvremena u kojem su “krojači” bili bolji, ali su ispustili prednost.

Drugo poluvrijeme:

57. minut: Bez većih uzbuđenja, umjesto indisponiranog Jandrića ulazi Simić.

74. minut: 2:1!!! Gatarićeva požrtvovanost se isplatila, odbijena lopta Đuričića dolazi do Susakovića koji postiže pogodak za novo vodstvo.

80. minut: Dobra prilika za goste, nakon prekida Malbašića, Stjepanović pogađa prečku.

90. minut: PRVA POBJEDA Tekstilca ovog proljeća!!!

Prva liga RS, 19. kolo: FK Tekstilac Kort – FK Sloboda MG 2:1 (1:1)
Gradski stadion u Derventi. Sudija Rajko Đorđić. Gledalaca 300. FK Tekstilac Kort: Plisnić, Rastović (Ćorić), Jolović, Kovač, Đuričić (Marić), Komlenović, Kremenović, Jandrić (Simić), Susaković, Gatarić, Stijepić.